پایان تشریح جسد آزاده نامداری؛ دادستانی تهران از تقویت فرضیه خودکشی خبر داد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
آزاده نامداری
آزاده نامداری   -   کپی رایت  عکس از فروغی؛ استودیو AJF

در پی پایان یافتن تشریح جسد آزاده نامداری، مجری نام‌آشنا و سابق تلویزویون ایران توسط پزشکی قانونی، محمد شهریاری، معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی تهران اعلام کرد که بررسی اولیه پزشکی قانونی در روز جاری مبین وجود داروی قوی ضدافسردگی در آزمایش سم شناسی متوفی است.

مهدی فروزش، مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران، بعد از ظهر شنبه به خبرگزاری صدا و سیما گفت که کار تشریح جسد آزاده نامداری در سالن تشریح کهریزک تمام شده است و پس از انجام کالبد گشایی و برداشت نمونه‌های لازم، آزمایشگاه بررسی‌های خود را آغاز کرده است. آقای فروزش با رد قطعی فرضیه باردار بودن خانم نامداری تاکید کرد که هیچ گونه آثار جراحت و ضرب و شتم در کالبد شکافی ظاهری دیده نشد. او خاطرنشان کرد که اعلام نتیجه نهایی بررسی‌ها بستگی به نوع آزمایش‌ها دارد و نمی‌توان زمان مشخصی را برای آن در نظر گرفت.

در همین حال، محمد شهریاری، معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی تهران نیز اعلام کرد که در بررسی‌های تکمیلی انجام شده و به ویژه بررسی تلفن همراه متوفی و همچنین «دست‌نوشته‌های مکشوفه متعلق به متوفی که خطاب آن به دخترش بوده و نوعی وصیت و خداحافظی با دخترش بوده و دارو‌های موجود در صحنه که مورد استفاده مرحوم بود، بررسی اولیه پزشکی قانونی در روز جاری مبین وجود داروی قوی ضدافسردگی در آزمایش سم شناسی متوفی است.»

وی گفت: «لذا موضوع خودکشی از طریق مصرف دارو‌های اعصاب و روان مطرح است که البته قطعیت این موضوع منوط به نظر تکمیلی پزشکی قانونی در خصوص نتایج آزمایش آسیب شناسی است.»

خبرگزاری خبرآنلاین نیز گزارش داد که پیکر آزاده نامداری، پس از کالبد شکافی در پزشکی قانونی، به دستور مقام قضایی، به خانواده این مجری سابق تلویزیون، تحویل داده شد. مطابق این گزارش، بر اساس تصمیم خانواده، پیکر آن مرحوم، ساعت ۱۰ صبح فردا (دوشنبه ۹ فروردین)، در قطعه هنرمندان بهشت زهرای تهران به خاک سپرده خواهد شد.

آزاده نامداری از مجریان جوان صدا و سیمای ایران در اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ خورشیدی بود که با اجرای متفاوت خود به سرعت صاحب‌نام شده ولی حاشیه‌های زندگی شخصی او موجب شد تا ادامه فعالیتش در تلویزیون متوقف و خانه‌نشین شود. جسد او شنبه شب و ۴۸ ساعت پس از فوت در منزلش واقع در محله شهرک غرب تهران شناسایی و پیدا شد.