آلمان در برابر موج سوم شیوع کرونا به دنبال «تمدید» محدودیت‌های اعمال شده است

شیوع بیماری «کووید ۱۹» در آلمان
شیوع بیماری «کووید ۱۹» در آلمان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تعداد موارد جدید ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در آلمان از یکصد مورد به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفته است.

آگهی

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در حالی روز دوشنبه با مقامات ایالت های این کشور در مورد همه گیری بیماری «کووید ۱۹» گفتگو خواهد کرد که به نظر می رسد موضوع این گفتگوها به جای کاهش محدودیت های اعمال شده، بررسی راه های مقابله با موج سوم این همه گیری باشد. 

سخنان امیدوارکننده ای که تا چند هفته پیش در راستای کاهش محدودیت های اعمال شده در آلمان بیان می شد اکنون در برابر شیوع گونه جهش یافته ویروس کرونا (معروف به نوع بریتانیایی) به فراموشی سپرده شده است. 

دوره این محدودیت ها که شامل تعطیلی شماری از کسب و کارها می شود تا ۱۰ روز دیگر به پایان می رسد. با این حال خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که مقامات ایالت های مختلف در آستانه گفتگوهای روز دوشنبه با آنگلا مرکل به دنبال «تمدید» محدودیت ها طی ماه آوریل هستند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بنا به همین گزارش در سندی که مقامات ایالت های مختلف تهیه کرده اند از «روند صعودی» شمار مبتلایان در آلمان سخن گفته شده است. صدراعظم آلمان نیز پیش از این احتمال «تمدید» محدودیت های کنونی را مطرح کرده بود. 

تعداد موارد جدید ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در آلمان به طور میانگین از یکصد مورد به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفته است. این امر به این معناست که مقامات فدرال و ایالتی باید یا محدودیت های جدیدی را برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا اعمال کنند و یا برخی از محدودیت های لغوشده را بار دیگر به اجرا در آورند. 

آلمان هرچند بهار سال ۲۰۲۰ در جریان موج اول شیوع بیماری «کووید ۱۹» در قاره اروپا وضعیت بهتری نسبت به همسایگان خود داشت اما از پائيز گذشته تاکنون با شمار بالای ابتلا به ویروس کرونا و مرگ و میر بر اثر «کووید ۱۹» دست و پنجه نرم می کند. 

پیش از این قرار بود که رستوران ها در آلمان بتوانند از روز چهار آوریل (۲۸ فروردین) امکان پذیرایی از مشتریان در هوای باز را داشته باشند. مقامات آلمان همچنین امیدوار بودند تا بتوانند اماکن فرهنگی و ورزشی را از این تاریخ بازگشایی کنند. 

دوز اول واکسن کرونا تاکنون به بیش از هفت میلیون نفر در آلمان تزریق شده است. این کشور از روز جمعه گذشته استفاده از واکسن آسترازنکا را از سر گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رسوایی خرید ماسک در آلمان؛ روزهای دشوار یاران مرکل در آستانه انتخابات محلی

به‌رغم مخالفت اروپا آلمان مرزهای خود را با برخی کشورهای همسایه بست

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد