Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

به‌رغم مخالفت اروپا آلمان مرزهای خود را با برخی کشورهای همسایه بست

AP Photo
AP Photo Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تصمیم آلمان برای اعمال محدودیت در مرزهای آلمان با کشورهای همسایه نارضایتی اتحادیه اروپا را به همراه داشته است.

آگهی

آلمان به دلیل جهش‌های نگران کننده ویروس کرونا مرزهای خود را با جمهوری چک و اتریش مسدود کرد.

تشدید کنترل‌های مرزی آلمان با دو کشور جمهوری چک و اتریش نارضاتی‌های این کشورها و همچنین کمسیون اروپا را با خود به همراه داشت.

هزار نیروی پلیس برای اطمینان از کنترل دقیق مرزهای آلمان بسیج شده‌اند و این موضوع محدودیت‌های شدید تردد را برای ورود به این کشور پدید آورده است. این روند مشابه سازوکاری است که در ابتدای شیوع ویروس کرونا میان کشورهای مختلف اروپایی اجرا شد.

طبق قوانین جدید آلمان تنها شهروندان یا افراد مقیم در این کشور می‌توانند وارد این کشور شوند، ضمن اینکه این افراد هم باید نتیجه تست کرونای منفی ارائه دهند.

در عین حال وزارت کشور آلمان گفته است که برخی استثناها برای کارگران و کارمندان بخش‌های اساسی همچون بهداشت و حمل و نقل وجود دارد. ضمن اینکه مجوزهای موردی تردد به دلایل بشردوستانه نیز صادر می‌شود.

این محدودیت‌ها برای کنترل انتشار سریع گونه جدید و جهش یافته ویرس کرونا در دستور کار برلین قرار گرفته است.

این تصمیم آلمان نارضاتی اتحادیه اروپا را به همراه داشته است. کمیسیون اروپا با محکوم کردن محدودیت‌های جدید آلمان از این کشور خواست تا حرکت مسافران در مرزها را تسهیل کند.

استلا کریاکیدیس، کمیسر بهداشت اتحادیه اروپا روز یکشنبه به روزنامه آگسبورگر آلگماین آلمان گفت: «ترس از ورود ویروس کرونای جهش یافته قابل درک است اما حقیقت این است که نمی‌توان ویروس را با با بستن مرزها متوقف کرد. تزریق واکسن و همچنین رعایت نکات بهداشتی تنها گام‌های موثری هستند که می‌توانند از شیوع بیشتر این ویروس جلوگیری کنند.»

این کمیسر بهداشتی اتحادیه همچنین در ادامه اظهار داشت: «من فکر می‌کنم بازگشت به اروپا با مرزهای بسته مانند آنچه در مارس ۲۰۲۰ اتفاق افتاد اشتباه است.»

انتقادات بروکسل اما تاثیری در تصمیم برلین نداشته است. هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان در گفتگو با پرفروش‌ترین روزنامه آلمان یعنی بیلد اعلام کرد کسی که جزء استثنائات نباشد حق عبور از مرزها را ندارد و محدودیت‌های مرزی ادامه خواهد داشت.

آقای زیهوفر در ادامه اظهار داشت: «هدف دولت آلمان این است که از جهش‌های ویروس کرونا در مرزها جلوگیری کند. هرچند این کنترل‌ها به تاخیر بیشتر در عبور و مرور در مرزها منتج می‌شود اما چاره‌ای جز این نداریم که در سایه این محدودیت‌ها مقابل شیوع بیشتر ویروس کرونا را بگیریم. کمیسیون اروپا هم بهتر است به جای سنگ‌اندازی در راه ما، از ما حمایت کند.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان در برابر موج سوم شیوع کرونا به دنبال «تمدید» محدودیت‌های اعمال شده است

کمبود واکسن کرونا در اروپا؛ آلمان و فرانسه آسترازنکا را تهدید کردند

آلمان مرزهای خود را با پنج کشوری که بیشترین آسیب را از کرونا دیده‌اند، می‌بندد