نتانیاهو از ترس حمله موشکی حوثی‌ها در آسمان عربستان از سفر به امارات انصراف داد

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفت که به دلیل خطر حمله موشکی حوثی‌های یمن از سفر هفته گذشته به امارات عربی متحده عربی از طریق حریم هوایی عربستان سعودی انصراف داده است.

آگهی

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفت که به دلیل خطر حمله موشکی حوثی‌های یمن از سفر هفته گذشته به امارات عربی متحده عربی از طریق حریم هوایی عربستان سعودی انصراف داده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل قصد داشت در کمتر از دو هفته مانده به موعد برگزاری انتخابات پارلمانی ۲۳ مارس و شش ماه پس از برقراری روابط رسمی میان تل‌آویو و ابوظبی، عازم نخستین سفر رسمی خود به امارات عربی متحده شود.

پیشتر دفتر نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرده بود که اقدام اردن در بستن حریم هوایی خود به روی پرواز حامل آقای نتانیاهو علت اصلی لغو این سفر بوده است. در همین حال، اقای نتانیاهو در مصاحبه با شبکه اسرائیلی ۱۳ در مورد این که چرا مسیر جایگزین جنوب عربستان را برای این سفر انتخاب نکرده با اشاره به حملات موشکی شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران گفت:«هفته پیش در آسمان عربستان مشکلاتی به وجود آمده بود.»

اشاره آقای نتانیاهو به حملات موشکی و پهپادی حوثی‌های یمن به تاسیسات نفتی آرامکو و یک پایانه ذخیره‌سازی و انتقال نفت در عربستان بود.

حسین بن عبدالله دوم، ولیعهد اردن قصد داشت تا از مسجدالاقصی و اماکن مذهبی واقع در بیت‌المقدس بازدید کند که برنامه سفر او به دلیل بروز اختلاف نظر در مورد ترتیبات امنیتی مدنظر اسرائیل لغو شد. در پی لغو این بازدید، اسرائیل اعلام کرد که اردن نیز از گشودن حریم هوایی خود به روی پرواز حامل آقای نتانیاهو به مقصد امارات عربی متحده اجتناب کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

آقای نتانیاهو قصد داشت در فوریه گذشته نخستین سفرهای رسمی خود به امارات و بحرین انجام دهد ولی محدودیت‌های وضع شده در اسرائیل برای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا باعث به تعویق افتادن این سفرها شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اکونومیست: شاخ آفریقا به عرصه رقابت منطقه‌ای ایران، امارات و اسرائیل بدل شده است

سفارت اسرائیل در امارات گشایش یافت؛ تل‌آویو بدنبال ایجاد کنسولگری در دبی

توصیف خلبان اسرائیلی از ماموریت رهگیری پهپادهای ایرانی: مانند «تاپ گان» در «جنگ ستارگان» بود