Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سفارت اسرائیل در امارات گشایش یافت؛ تل‌آویو بدنبال ایجاد کنسولگری در دبی

پرچم اسرائیل
پرچم اسرائیل Copyright CANVA PRO
Copyright CANVA PRO
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسرائیل روز یکشنبه ۲۴ ژانویه گفت که به‌دنبال توافق سال گذشته برای ایجاد روابط دیپلماتیک با کشورهای خلیج فارس، سفارت خود در امارات را افتتاح کرده است.

آگهی

اسرائیل روز یکشنبه ۲۴ ژانویه گفت که به‌دنبال توافق سال گذشته برای ایجاد روابط دیپلماتیک با کشورهای خلیج فارس، سفارت خود در امارات را افتتاح کرده است.

وزارت خارجه اسرائیل اعلام کرد که سفارت در یک دفتر موقت قرار دارد تا یک مکان دائمی آماده شود. ایتان نائه، یکی از دیپلمات‌های قدیمی اسرائیل به‌عنوان سرپرست هیئت سیاسی در این سفارتخانه فعالیت می‌کند.

گابی اشکنازی، وزیر امور خارجه اسرائیل گفت که افتتاح سفارت جدید امکان گسترش روابط صمیمانه بین اسرائیل و امارات را فراهم می‌کند.

از سوی دیگر کابینه امارات عربی متحده روز یکشنبه ایجاد سفارت در تل‌آویو را تصویب کرد.

از زمان برقراری روابط رسمی در ماه سپتامبر، دو کشور پروازهای مستقیم ایجاد و هیات‌های تجاری متعددی را مبادله کرده‌اند. هزاران گردشگر اسرائیلی در این مدت از امارات بازدید کرده‌اند.

امارات نخستین کشور از مجموعه چهار کشور عربی بود که طی یک سری توافق‌نامه‌هایی با همکاری دولت ترامپ، روابط خود با اسرائیل را برقرار کرد. بحرین، مراکش و سودان سه کشور دیگر عربی هستند که به عادی سازی روابط دیپلماتیک با اسرائیل اقدام کردند.

وزارت خارجه اسرائیل گفته است که یک کنسولگری در دبی نیز ایجاد خواهند کرد. از سوی دیگر اسرائیل اعلام کرد که سفارتخانه‌‌اش در بحرین فعالیت خود را در هفته‌های اخیر آغاز کرده است. اسرائیل همچنین در نظر دارد یک دفتر حفاظت از منابع در مراکش افتتاح کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اقامتگاه لوکس سفیر آمریکا در اسرائيل؛ ملکی تاریخی که دولت آمریکا اجاره آن‌را می‌پردازد

نتانیاهو از ترس حمله موشکی حوثی‌ها در آسمان عربستان از سفر به امارات انصراف داد

ترکی فیصل: اسرائیلی‌ها هر طور دلشان بخواهد خانه‌ها را ویران و هرکسی را که بخواهند می‌کشند