دلیورو وارد بورس می‌شود؛ توزیع پاداش ویژه درمیان پیک‌های غذا

یک کارگر در حال توزیع غذا برای دلیورو
یک کارگر در حال توزیع غذا برای دلیورو Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت دلیورو، بستر اینترنتی برخط (آنلاین) تحویل غذا اعلام کرد که همزمان با ورود به بورس لندن قصد دارد برای تشکر از تمام کارکنان خود در سراسر جهان پاداشی ویژه به آنها اعطا کند.

آگهی

شرکت دلیورو، بستر اینترنتی برخط (آنلاین) تحویل غذا اعلام کرد که در آستانه ورود به بورس لندن قصد دارد برای تشکر از تمام کارکنان خود در سراسر جهان پاداشی ویژه به آنها اعطا کند.

مطابق بیانیه مطبوعاتی دلیورو، این شرکت در مجموع ۱۶ میلیون پوند (۱۸.۶ میلیون یورو) برای پرداخت به کارکنان خود در ۱۲ کشور جهان در نظر گرفته که در قالب پرداخت‌های ۱۰ هزار، هزار، ۵۰۰ و ۲۰۰ پوندی بین کارگران آن توزیع خواهد شد. در این بیانیه خاطر نشان شده که هر قدر که میزان سفارش‌های دریافتی کارگران بالاتر باشد، پاداش بیشتری به آنها پرداخت خواهد شد.

تحویل دهندگان واجد شرایط دریافت این پاداش که حدود ۳۶ هزار نفر برآورد شده باید بیش از یکسال برای شرکت کار کرده باشند و در مدت فعالیت‌شان حداقل دو هزار سفارش غذا را به مشتریان تحویل داده باشند.

دلیورو در سال ۲۰۱۳ در لندن تاسیس شد و در حال حاضر با ۱۱۵ هزار رستوران در ۸۰۰ شهر جهان قرارداد همکاری دارد. این شرکت دو هزار کارمند دارد و حدود ۱۰۰ هزار کارگر توزیع کننده غذا برای آن کار می‌کنند.

البته رشد سریع دامنه فعالیت این شرکت به ویژه در فرانسه و اسپانیا با چالش‌هایی همراه بوده است. اعتراض فرانسوی‌ها به سطح پایین حمایت اجتماعی این شرکت از کارکنان مرتبط با این پلاتفرم و نیز محکومیت آن در دادگاه اسپانیا موجب شد تا دلیورو پوشش بیمه رایگانِ مسئولیت مدنی و حادثه را برای تحویل دهندگان غذا در نظر بگیرد و در طول دوران شیوع ویروس کرونا نیز بسته‌های رایگان ماسک، دستکش و زل ضدعفونی کننده در اختیار آنها قرار دهد. این شرکت همچنین متعهد به جبران خسارت بخشی از کارکنانش شد که به دلیل محدودیت‌های کرونایی امکان کار کردن نداشتند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

در ایران نیز مجموعه اسنپ‌فود که فعالیت خود را از ۳.۵ پیش آغاز کرده در حال حاضر ماهانه بیش از ۲ میلیون خدمت تحویل غذا انجام می‌دهد. اما کارگرانی که به عنوان پیک در این مجموعه فعالیت می‌کنند تا کنون بارها نسبت به نرخ پایین کرایه حمل و عدم قرار گرفتن تحت شمول قانون کار که موجب محرومیت آنها از برخورداری از حق بیمه و مرخصی شده، اعتراض کرده‌اند؛ اعتراض‌هایی که تا کنون نتیجه‌ مشخصی در بر نداشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کارگران جنسی زن و مرد در هلند خواستار از سرگیری فعالیت خود شدند

انهدام شبکه قاچاق کارگران مهاجر در عملیات مشترک پلیس فرانسه، رومانی و مولداوی

اعتراض کارگران رستوران‌‌ها و بارها در بریتانیا نسبت به اعمال محدودیت‌های جدید