Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

کارگران جنسی زن و مرد در هلند خواستار از سرگیری فعالیت خود شدند

راهپیمایی کارگران جنسی در هلند
راهپیمایی کارگران جنسی در هلند Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«ما برای آن که مشتری را لمس نکنیم، می‌توانیم خلاقیت به خرج بدهیم. من خودم میسترس هستم. در کار من حتی نیاز نیست که انگشت به بدن مشتری مرد بزنم تا او خوشش بیاید. واقعا می‌شود خلاق بود. باید به قوه تخیل میدان بدهیم.»

آگهی

همزمان با لغو محدودیت های کرونایی برای برخی مشاغل در هلند، کارگران جنسی در این کشور می‌گویند باید حق از سرگیری فعالیت شغلی به آنها نیز داده شود.

این افراد از دولت می‌پرسند چرا در حالی که مشاغل و اصناف «تماسی» مانند آرایشگاه‌ها، سالن‌های زیبایی و ماساژ پس از گذراندن دوران محدودیت‌های کرونایی از امروز چهارشنبه ۳ مارس (۱۳ اسفند) بار دیگر کار خود را آغاز می‌کنند، آنها هنوز اجازه ازسرگیری فعالیت روسپیگری خود را ندارند.

آسوشیتدپرس
راهپیمایی کارگران جنسی در لاهه با لباس و چتر قرمزآسوشیتدپرس

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم اکنون شمار موارد ابتلا به کووید۱۹ در هلند با روندی کمابیش منظم در حال افزایش است و دولت هلند می‌گوید پایان دادن به محدودیت فعالیت مشاغل تماسی، در واقع نوعی راهبرد برای بازگرداندن آرامش به جامعه است که خالی از خطر هم نیست.

ملیسا، کارگر جنسی در شهر آرنهم می‌گوید: «ما هم باید اجاره بدهیم، مثل هر کس دیگری که کار می‌کند. پس چرا همه می‌توانند کار کنند غیر از ما؟ اجاره ما را چه کسی می‌دهد؟ هیچ کس در هیچ کجا از ما حمایت مالی نمی‌کند. خودمان باید گلیم‌مان را از آب بکشیم.»

یک کارگر جنسی دیگر به نام مویرا مونا می‌گوید: «ما برای آن که مشتری را لمس نکنیم، می‌توانیم خلاقیت به خرج بدهیم. من خودم میسترس هستم. در کار من حتی نیاز نیست که انگشت به بدن مشتری مرد بزنم تا او خوشش بیاید. واقعا می‌شود خلاق بود. باید به قوه تخیل میدان بدهیم.»

کارگران جنسی زن و مرد هلندی می‌گویند فعالیت آنها سالانه ۲ و نیم میلیارد یورو درآمد عاید اقتصاد کشورشان می‌کند.

گروه‌هایی از کارگران جنسی نیز روز سه شنبه ۲ مارس (۱۲ اسفند) به همراه برخی صاحبان بارها و رستوران‌ها در شهرهای لاهه و روتردام راهپیمایی کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روز جهانی کارگر؛ معترضان در چهار گوشه جهان خواهان حمایت از مشاغل در بحران همه‌گیری کرونا شدند

دلیورو وارد بورس می‌شود؛ توزیع پاداش ویژه درمیان پیک‌های غذا

ائتلاف راست‌ها برای تشکیل دولت در هلند؛ خیرت ویلدرس نخست وزیر نمی‌شود