Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پمپئو در واکنش به حمله آمریکا در خاک سوریه: امیدوارم کویر را بمباران نکرده باشند

مایک پمپئو
مایک پمپئو Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در دولت دونالد ترامپ، در واکنش به خبر انجام حمله هوایی پنتاگون علیه مواضع شبه نظامیان شیعه مورد حمایت ایران گفت که «فقط امیدوارم کویر را بمباران نکرده باشند.»

آگهی

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در دولت دونالد ترامپ، در واکنش به خبر انجام حمله هوایی پنتاگون علیه مواضع شبه نظامیان شیعه مورد حمایت ایران گفت: «فقط امیدوارم کویر را بمباران نکرده باشند.»

وی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز افزود که آمریکا باید از نیروهای خود محافظت کند و بازدارندگی به وجود بیاورد.

ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه حملات هوایی را با دستور جو بایدن، رئیس جمهوری این کشور در سوریه آغاز کرد و مواضع گروه‌های شبه نظامی مورد حمایت ایران را که در نزدیک مرز عراق قرار داشت مورد هدف قرار دارد. پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد که این حملات در تلافی حمله موشکی اوایل ماه جاری به اربیل عراق است که منجر به کشته شدن یک پیمانکار غیر نظامی و زخمی شدن یک نیروی نظامی ایالات متحده آمریکا و سایر نیروهای ائتلاف شد.

باید این اطمینان حاصل شود که ایرانیان را در هر جایی بترسانیم و جلوی آن‌ها را بگیریم. ضعف و مماشات با ایرانیان تنها باعث می‌شود آن‌ها رعب و وحشت بیشتری ایجاد کنند
مایک پمپئو
وزیر خارجه پیشین آمریکا

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در واکنش به این حمله تصریح کرد: «من نمی‌دانم که آن‌ها چه چیزی را هدف قرار دادند یا به دنبال چه اهدافی بودند. فقط امیدوارم کویر را بمباران نکرده باشند. امیدوارم واقعا به دنبال چیزی رفته باشند که ایالات متحده آمریکا را تهدید کرده است. وگرنه بی‌فایده است.»

دوشنبه گذشته نیز یکسری حمله موشکی به منطقه سبز بغداد انجام شد که سفارت ایالات متحده آمریکا را هدف قرار داده بود اما این حمله تلفاتی نداشت.

مایک پمپئو تاکید کرد: «باید این اطمینان حاصل شود که ایرانیان را در هر جایی بترسانیم و جلوی آن‌ها را بگیریم. ضعف و مماشات در برابر ایرانی ها تنها باعث می‌شود آن‌ها رعب و وحشت بیشتری ایجاد کنند.»

منابع بیشتر • فاکس نیوز، یورونیوز

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاهی در عراق حکم بازداشت دونالد ترامپ را صادر کرد

عفو عاملان کشتار بغداد؛ شرکت خصوصی نظامی بلک‌‌واتر چیست و در عراق چه می‌کرد؟

«مامور وزارت اطلاعات ایران» در آمریکا تحت تعقیب قرار گرفت؛ اف‌بی‌آی به دنبال مجید دستجانی فراهانی