Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دادگاهی در عراق حکم بازداشت دونالد ترامپ را صادر کرد

دونالد ترامپ در پایگاه هوایی آمریکا در عراق
دونالد ترامپ در پایگاه هوایی آمریکا در عراق Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی با استفاده از  خبرگزاری فرانسه
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادگاهی در بغداد در چارچوب تحقیقات خود درباره کشته شدن فرمانده عراقی یک گروه شبه نظامی، حکم بازداشت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را صادر کرد.

آگهی

دادگاهی در بغداد در چارچوب تحقیقات خود درباره کشته شدن فرمانده عراقی یک گروه شبه نظامی، حکم بازداشت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را صادر کرد.

ابومهدی المهندس، قائم مقام گروه حشد الشعبی در حمله سال گذشته پهپادهای آمریکا به خودروی حامل قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران همراه وی کشته شد.

دستور حمله به خودروی این افراد در نزدیکی فرودگاه بغداد توسط ترامپ صادر شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه اَگنس کالامارد، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در زمینه قتل‌های خودسرانه تابستان گذشته کشتن این دو نفر را «خودسرانه» و «غیرقانونی» توصیف کرده بود.

ایران پیش از این در ماه ژوئن حکم دستگیری ترامپ را صادر کرده بود و اخیرا نیز از اینترپل خواسته است برای دونالد ترامپ و ده‌ها تن دیگر از مسئولان وزارت دفاع ایالات متحده اعلان قرمز صادر کند.

دادگاهی در شرق بغداد حکم بازداشت ترامپ را با استناد به ماده ۴۰۶ قانون مجازات عراق صادر کرده است. طبق این ماده، مجازات اعدام برای موارد قتل عمد پیش بینی شده است.

این دادگاه اعلام کرد که «تحقیقات مقدماتی به پایان رسیده است اما تحقیقات برای شناسایی افراد دیگر مقصر در این جنایت اعم از عراقی یا خارجی ادامه دارد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هفت راکت به سمت پایگاه هوایی محل استقرار سربازان آمریکایی در عراق شلیک شد

پمپئو در واکنش به حمله آمریکا در خاک سوریه: امیدوارم کویر را بمباران نکرده باشند

ترامپ: مهم نیست که قاسم سلیمانی تهدید فوری برای آمریکا بود یا نه