ترامپ: مهم نیست که قاسم سلیمانی تهدید فوری برای آمریکا بود یا نه

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
ترامپ: مهم نیست که قاسم سلیمانی تهدید فوری برای آمریکا بود یا نه
کپی رایت  عکس از آسوشیتدپرس

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه نوشت، با وجود گذشته‌ وحشتناکی که سلیمانی تروریست داشته، این که او عامل تهدید فوری برای ایالات متحده بوده یا نه، واقعا مهم نبود.

آقای ترامپ همچنین مدعی شد که تیم امنیت ملی او در مورد تهدید قریب‌الوقوع آقای سلیمانی توافق داشتند و بر پایه همین توافق تصمیم کشتن او گرفته شد.

این اظهار نظر رئیس جمهوری آمریکا در حالی عنوان شد که پیشتر مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده اعلام کرده بود که آقای سلیمانی پیش از حمله هوایی به خودروی حامل او، در حال برنامه‌ریزی برای انجام عملیاتی علیه سفارت‌خانه‌های آمریکا بود. سخنانی که از نظر منتقدان سیاسی دولت ترامپ، فوری بودن تهدید اقدام‌های فرمانده سپاه قدس ایران علیه آمریکا را زیر سوال برده است.

در چنین شرایطی آقای ترامپ با انتشار توئیتی منتقدان حذف قاسم سلیمانی را جمعی متشکل از رسانه‌های جعلی و اعضاء حزب دموکرات عنوان کرد و نوشت:«پاسخ به این سوال‌ها که حمله آتی سلیمانی تروریست فوریت داشته یا نه و تیم من در این خصوص توافق نظر داشته‌اند یا نه، یک بله بزرگ است، اما مهمتر از این‌ها گذشته وحشتناک او بود!»

با وجود گذشت ۱۰ روز از حمله موشکی ارتش آمریکا به کاروان حامل قاسم سلیمانی که به کشته شدن او منجر شد، هنوز برخی منتقدان داخلی دونالد ترامپ در صحت ادعای مقام‌های امنیتی دولت او مبنی بر تهدید فوری فرمانده سپاه قدس ایران علیه منافع آمریکا تردید دارند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید