بایدن قانون ترامپ برای ممنوعیت ورود دارندگان گرین کارت را لغو کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا
جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا   -  Copyright  AP Photo

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا ممنوعیت ورود بسیاری از دارندگان کارت سبز اقامت آمریکا موسوم به «گرین کارت» را لغو کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین‌ آمریکا در سال گذشته میلادی این ممنوعیت را صادر كرده و گفته بود که این اقدام را با هدف حمایت از كارگران آمریكایی درگیر بحران بیکاری در شرایط همه‌گیری کرونا انجام می‌دهد.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

بایدن روز چهارشنبه ۲۴ فوریه (۶ اسفند) این استدلال را رد کرد و گفت که برعکس، این امر مانع به هم پیوستن اعضای خانواده‌ها در خاک آمریکا شده و به مشاغل این کشور لطمه می‌زند.

رئیس جمهوری آمریکا متعهد شده است که بسیاری از سیاست‌های سختگیرانه مهاجرتی ترامپ را تغییر دهد. قوانین ممنوعیت‌ ورود اتباع خارجی قرار بود در تاریخ ۳۱ مارس منقضی شود، اما وکلای مهاجران در هفته‌های اخیر از بایدن خواسته بودند که این ممنوعیت‌ها را زودتر لغو کند.

جو بایدن با این حال قانون ممنوعیت ورود دیگری را که شامل حال بیشتر کارگران موقت خارجی می‌شود، لغو نکرد. این قانون را هم دونالد ترامپ وضع کرده بود.

در ماه اکتبر گذشته، یک قاضی فدرال در ایالت کالیفرنیا مانع اجرای قانون مورد نظر ترامپ برای منع ورود کارگران موقت خارجی شد زیرا صدها هزار شرکت آمریکایی گفته بودند که این قانون به فعالیت آنها لطمه می‌زند و قاضی نیز این استدلال را پذیرفته بود.