Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

هواداران کودتاگران در یانگون با چاقو به جان معترضان افتادند؛ بریتانیا تحریم‌های میانمار را تشدید کرد

هواداران کودتاگران در یانگون با چاقو به جان معترضان افتادند
هواداران کودتاگران در یانگون با چاقو به جان معترضان افتادند Copyright AP/AP
Copyright AP/AP
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قبل از آغاز تجمع معترضان در مرکز یانگون، هواداران چاقو و چماقدار کودتاگران محل را قرق کرده بودند.

آگهی

هواداران کودتاگران نظامی میانمار روز چهارشنبه در شهر یانگون با چاقو و چماق به جان تظاهرکنندگان مخالف حکومت نظامی افتادند.

به گزارش رویترز پیش از آنکه معترضان و کارگران و دانشجویان اعتصابی روز پنجشنبه در یکی از مناطق تجاری شهر یانگون جمع شوند، حدود هزار نفر از هواداران کودتا گران با چاقو و چماق محل را قرق کرده بودند. آن‌ها با تهدید خبرنگاران و عکاسان تلاش می‌کردند مانع از تصویربرداری و گزارش وقایع شوند.

پس از حضور معترضان، هواداران کودتاگران با چاقو و چماق شماری از مخالفان را زخمی کردند و به سوی آن‌ها سنگ پراندند. چند تن از زخمی‌ها به بیمارستان منتقل شدند.

میانمار از اول فوریه، زمانی که نظامیان به بهانه تخلفات گسترده در انتخابات نوامبر سال گذشته دولت را سرنگون و آنگ سان سوچی، رهبر حزب حاکم را حصر کردند، هر روز صحنه تظاهرات و اعتراضات گسترده شهروندان مخالف بازگشت حکومت نظامی است.

همزمان با بی‌پاسخ ماندن درخواست‌های پرشمار جامعه جهانی از نظامیان برای کناره گیری از قدرت و پایان تعقیب و سرکوب مخالفان دولت بریتانیا روز پنجشنبه تحریم‌های جدیدی را علیه افراد و نهادهای مرتبط با کودتا وضع کرد.

دومینیک راب وزیر امور خارجه بریتانیا اعلام کرد شش نفر از نظامیان شورای اداری دولت، علاوه بر ۱۹ مقام دیگری که پیشتر تحریم شده بودند، اجازه سفر به این کشور را نخواهند داشت. به‌علاوه اداره تجارت خارجی وزارت بازرگانی بر ممنوعیت تجارت شرکت‌های بریتانیایی با نهادها و شرکت‌های مرتبط با این ۲۵ نفر نظارت خواهد کرد.

حضور نظامیان میانمار در قدرت سابقه‌ای طولانی دارد. آنگ سان سوچی، سمبل مبارزات دموکراسی خواهانه و حقوق بشری میانمار تقریبا ۲۰ سال را در حصر خانگی گذراند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کودتای میانمار؛ ادامه تظاهرات و نگرانی از تحویل مسلمانان پناهجو در مالزی به کودتاگران

نبرد با جانتا؛ تلاش شورشیان میانمار برای کنترل بر مرز مشترک این کشور و هند

دولت نظامیان میانمار ۶ سال از محکومیت حبس آنگ سان سوچی را عفو کرد؛ سوچی در بازداشت باقی می‌ماند