Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دادگاه کره‌ جنوبی شکایت زنی که زبان «متجاوز» را قطع کرده بود وارد ندانست

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خانم چوی در دادگاه مدعی شد که برای دفاع از خودش در برابر تجاوز جنسی این کار را کرده، اما دادگاه یک سال بعد او را به دلیل ایراد جراحت جدی به ۱۰ ماه زندان تعلیقی به مدت دو سال محکوم کرد.

آگهی

یک دادگاه محلی کره جنوبی درخواست اعاده دادرسی زنی را که به اتهام گاز گرفتن و قطع زبان یک مرد «متجاوز» با دندان محکوم شده بود، رد کرد.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، قاضی دادگاه منطقه بوسان در روز پنجشنبه ۱۸ فوریه (۳۰ بهمن) چنین تشخیص داد که درخواست اعاده دادرسی مصداق الزامات قانونی برای بازگشایی این پرونده قدیمی نیست.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

ماجرای این زن که «چوی» نام دارد و اکنون ۷۵ ساله است به ماه مه ۱۹۶۴، یعنی بیشتر از نیم قرن پیش برمی‌گردد. او که در آن زمان ۱۸ ساله بود در خانه‌اش در نزدیکی بوسان مورد حمله مرد ۲۱ ساله‌ای قرار گرفت که قصد تجاوز جنسی به او را داشت. خانم چوی در حین مقاومت در برابر تجاوز جنسی، زبان مرد مهاجم را به شدت گاز گرفت، به طوری که بخشی از زبان او به اندازه یک و نیم سانتی‌متر کنده شد.

خانم چوی در دادگاه مدعی شد که برای دفاع از خودش در برابر تجاوز به عنف این کار را کرده، اما دادگاه یک سال بعد او را به دلیل ایراد جراحت جدی به ۱۰ ماه زندان تعلیقی به مدت دو سال محکوم کرد.

خانم چوی به تشویق اعضای جنبش فمینیستی «می‌ تو» (Me too) و دیگر طرفداران حقوق زنان در کره جنوبی در ماه مه سال گذشته میلادی درخواست بررسی مجدد پرونده قدیمی خود را به دادگاه ارائه داد.

وکلای این زن مدارکی را دال بر این که مرد متجاوز پس از آن حادثه قدرت تکلم خود را از دست نداده، به دادگاه تسلیم کردند و گفتند که به همین دلیل اتهام «ایراد آسیب جدی» باید از پرونده حذف شود.

طبق قانون کره جنوبی، در صورت کشف نشدن مدارک مثبت جدید یا اثبات عمل غیرقانونی توسط دستگاه‌های قضایی در جریان تحقیق یا رسیدگی به پرونده، دادگاه می‌تواند احکام قدیمی را بازنگری کند.

اما قضات دادگاه بوسان با استناد به گواهی پزشکی قانونی که گفته بود قدرت تکلم مرد متجاوز آسیب دائمی دیده است، ادعای چوی را رد کردند. دادگاه همچنین اعلام کرد که شواهد جدید ارائه شده توسط چوی شرایط قانونی کافی برای بازگشایی پرونده و اعلام بی‌گناهی خواهان را تأمین نمی‌کند و با همین دلایل دادخواست وی را رد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه کره جنوبی: عروسک‌های سکس منافی عفت عمومی نیست و واردات آن آزاد است

رئیس جمهوری کره جنوبی برای مراسم ترحیم مادر یک بزهکار جنسی گل فرستاد

دیوید کاپرفیلد شعبده‌باز مشهور آمریکایی به سوءرفتار و آزار جنسی ۱۶ زن متهم شد