دادگاه کره جنوبی: عروسک‌های سکس منافی عفت عمومی نیست و واردات آن آزاد است

نمایش یک عروسک ویژه رابطه جنسی در نمایشگاهی در لاس‌وگاس
نمایش یک عروسک ویژه رابطه جنسی در نمایشگاهی در لاس‌وگاس Copyright Paul Sakuma/AP2010
Copyright Paul Sakuma/AP2010
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادگاهی در سئول اجازه واردات عروسک‌های انسان نمایی را صادر کرد که در ابعاد واقعی یک انسان و با هدف برقراری رابطه جنسی طراحی و ساخته شده‌اند.

آگهی

دادگاهی در سئول اجازه واردات عروسک‌های انسان نمایی را صادر کرد که در ابعاد واقعی یک انسان و با هدف برقراری رابطه جنسی طراحی و ساخته شده‌اند.

یک شرکت کره‌ای در ژانویه ۲۰۲۰ اقدام به واردات عروسک‌های ویژه سکس از چین کرده بود ولی گمرک فرودگاه بین‌المللی گیمپو واقع در غرب سئول، به دلیل این که ورود این عروسک‌ها را منافی عفت عمومی تشخیص داده بود، مانع از ورود این محموله شد.

شرکت کره‌ای وارد کننده این عروسک‌ها با اعتراض به تصمیم گمرک گیمپو، شکایت حقوقی خود را تقدیم دادگاه سئول کرد. این دادگاه پس از رسیدگی به این پرونده، با صدور حکم آزادی واردات عروسک‌های سکس اعلام کرد که این نوع عروسک‌ها به این دلیل که به وضوح اعضا یا رابطه جنسی را نمایش نمی‌دهند، منافی عفت عمومی نیستند و موجب تخریب اخلاق عمومی نمی‌شوند.

در ادامه این حکم همچنین تاکید شده که این عروسک‌ها در حریم خصوصی مردم مورد استفاده قرار می‌گیرد و از این روی دولت با توجه به لزوم حفظ عزت و آزادی مردم، حق مداخله در مسایل شخصی آنها را ندارد.

گمرک گمپو اعلام کرده که علیه تصمیم دادگاه درخواست تجدیدنظر کرده و همچنان برای ممنوعیت واردات عروسک‌های سکس تلاش خواهد کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پیشتر و در ژوئن سال ۲۰۱۹ نیز دادگاهی در کره جنوبی در جریان رسیدگی به پرونده‌ای مشابه، رای به مجاز بودن واردات این عروسک‌ها داده بود. با این حال، دویست هزار کره‌ای با ارسال طوماری به دفتر رئیس جمهوری این کشور خواستار ممنوعیت واردات عروسک‌های سکس از سوی دولت شده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نظرسنجی اروپایی؛ زنان فرانسوی ناراضی تر از همیشه در روابط جنسی

دادگاه کره‌ جنوبی شکایت زنی که زبان «متجاوز» را قطع کرده بود وارد ندانست

سازمان پزشکان بدون مرز در مظان اتهام جنسی؛ ارائه دارو در ازای سکس