Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سازمان پزشکان بدون مرز در مظان اتهام جنسی؛ ارائه دارو در ازای سکس

سازمان پزشکان بدون مرز در مظان اتهام جنسی
سازمان پزشکان بدون مرز در مظان اتهام جنسی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکی از کارمندان سابق پزشکان بدون مرز به شبکه بی بی سی گفته است که «یکی از همکاران سالخورده زنی را در مقر سازمان نگه می داشت که مشخص بود یک روسپی جوان است اما می گفت که دوستم است. او هر شب را با این زن می گذراند.»

آگهی

برخی از کارکنان سازمان غیر دولتی پزشکان بدون مرز در طول ماموریت خود در آفریقا یا به روسپی های جوان روی آورده و یا در ازای تامین دارو تقاضای رابطه جنسی کرده اند.

تعدادی از کارمندان سابق سازمان پزشکان بدون مرز در گفتگو با بی بی سی به افشای این مطلب پرداخته و چنین رفتاری را محکوم کرده اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه مسئولان این سازمان غیر دولتی که در زمینه ارائه خدمات بشردوستانه پزشکی فعالیت می کنند با تاکید بر اینکه در حال حاضر قادر به تایید این اتهامات نیستند خاطرنشان کرده اند که به صورت جدی این مسئله را پیگیری می کنند.

پزشکان بدون مرز همچنین از افرادی که دراین زمینه نگران هستند و دغدغه ای دارند خواست از طریق ساز و کارهای تعیین شده اطلاعات خود را به صورت محرمانه در اختیار مسئولان این سازمان قرار دهند تا امکان رسیدگی فراهم شود.

گفتنی است که این سازمان در ابتدای سال جاری نیز اعلام کرده بود که ۱۴۸ فقره شکایت و یا هشدار در زمینه سوء استفاده جنسی کارکنان به قسمت مدیریت ارسال شده است.

بیشتر بخوانید:

این سازمان در بیاینه ای با تاکید بر اینکه «ما هیچ مورد سوء استفاده، آزار (جنسی و روحی) و بهره برداری از ضعف افراد را تحمل نمی کنیم» از قربانیان احتمالی این اتهامات عذر خواهی و طلب بخشش کرده است.

در این بیانیه آمده است: «ما سازو کار مشخصی برای دریافت محرمانه اطلاعات طراحی کرده ایم و بایست مطمئن شویم که این ساز و کار برای افرادی که خواهان استفاده از آن هستند شناخته شده و کارآمد است.»

بی بی سی اعلام کرده است که این اتهامات به کارکنان بخش تدارکات و لجستیک مامور در کنیا، لیبریا و آفریقای مرکزی وارد شده و شامل پزشکان و پرستاران سازمان بدون مرز نمی شود.

یکی از کارمندان سابق پزشکان بدون مرز که پیشتر برای مقابله با بیماری ایدز به آفریقای مرکزی مامور شده بود به شبکه بی بی سی گفته است که «یکی از همکاران سالخورده زنی را در مقر سازمان نگه می داشت که مشخص بود یک روسپی جوان است اما می گفت که دوستم است. او هر شب را با این زن می گذراند.»

فرد دیگری گفته است که یکی از اعضای با سابقه تیم مامور در کنیا را دیده که دختران جوان را به اماکن استقرار نیروهای سازمان برده است.

مورد دیگری را نیز یکی دیگر از کارمندان سابق پزشکان مرز افشا کرده است. به گفته او یکی از همکاران با سوء استفاده از دختران جوانی که خانواده خود را در جریان شیوع ویروس ابولا در لیبریا از دست داده بودند در ازای تحویل دارو از آنها درخواست رابطه جنسی کرده است.

این اتهامات در حالی مطرح می شود که برخی از کارمندان سازمان امدادرسانی بریتانیایی آکسفام نیز پیشتر متهم شده بودند که در جریان ماموریت برای کمک رسانی به قربانیان زمین لرزه هائیتی در سال ۲۰۱۰ میلادی رفتار نامناسب جنسی از خود نشان داده اند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه کره جنوبی: عروسک‌های سکس منافی عفت عمومی نیست و واردات آن آزاد است

میلیاردر آمریکایی به قاچاق جنسی متهم شد

کاخ ساخته شده از خون انسان به عنوان محل قربانیان آئین «وودو» تایید شد