Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

مخالفت سبزهای آلمان با نورد استریم۲؛ احتمال توقف پروژه در ماه سپتامبر

Stefan Sauer/dpa
Stefan Sauer/dpa Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سبزها که از احزاب بزرگ چپ میانه در این کشور محسوب می‌شوند، خواستار توقف این پروژه شده‌اند. در میان دو حزب بزرگ دیگر یعنی دموکرات مسیحی‌ و حزب دموکرات آزاد نیز شماری مخالف دیده می‌شود.

آگهی

آلمان ممکن است پس از برگزاری انتخابات فدرال در ماه سپتامبر، پروژه خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا موسوم به «نورد استریم۲» را متوقف کند.

این خبر روز دوشنبه از سوی بلومبرگ منتشر و دلیل آن مخالفت یکی از احزاب بزرگ آلمان با این پروژه اعلام شد.

بنا بر گزارش بلومبرگ، سبزها که از احزاب بزرگ چپ میانه در این کشور محسوب می‌شوند، خواستار توقف این پروژه شده‌اند. در میان دو حزب بزرگ دیگر یعنی دموکرات مسیحی‌ و حزب دموکرات آزاد نیز شماری مخالف دیده می‌شود.

بر این اساس احتمال می‌رود دولت جدید این کشور که قرار است با صدراعظم جدید در سپتامبر آینده پس از انتخابات فدرال جانشین دولت آنگلا مرکل شود، این پروژه را متوقف کند.

پروژه «نورد استریم۲» شامل ساخت و بهره برداری از دو شاخه اصلی خط لوله گاز به طول ۱۲۲۰ کیلومتر و با ظرفیت کلی ۵۵ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در سال است که از سواحل روسیه و از مسیر دریای بالتیک تا آلمان کشیده می‌شود. قرار است این خط لوله جدید، با دور زدن اوکراین در کنار خط لوله موجود یعنی «نورد استریم۱» ساخته شود.

مجری این پروژه، شرکت گازپروم روسیه به همراه اتحادی از شرکت‌های اروپایی از جمله رویال داچ شل، انجی، اونی پر، شرکت اتریشی او‌ام وی و شرکت آلمانی وینترشال است.

اوکراین از مخالفان اصلی پروژه «نورد استریم۲» است زیرا با اجرای آن، موقعیت کلیدی خود را به عنوان کشوری در مسیر ترانزیت بین‌المللی انرژی از دست می‌دهد و سالانه با ضرری ۳ میلیاردی روبرو خواهد شد. ایالات متحده، لهستان و کشورهای بالتیک نیز از دیگر منتقدان این پروژه هستند.

انتقادها به این پروژه در حالی ادامه دارد که اپراتور آن یک روز پیش از این در ۷ فوریه ۲۰۲۱ از آغاز لوله گذاری در آبهای دانمارک خبر داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محبوبیت محافظه‌کاران آلمان به دنبال رسوایی واسطه‌گری برای خرید ماسک کاهش یافت

دبیرکل ناتو: هنوز برای پیروزی اوکراین و شکست روسیه دیر نشده است

فایل صوتی لو رفته مقامات نظامی آلمان؛ بحث بر سر چه سلاحی است؟