Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

خط لوله گاز نورد استریم۲؛ اتحادیه اروپا تحریم‌های آمریکا را محکوم کرد

خط لوله گاز نورد استریم۲؛ اتحادیه اروپا تحریم‌های آمریکا را محکوم کرد
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت آلمان ضمن محکوم کردن تحریم‌های آمریکا علیه پروژه «نورد استریم۲»، تحریم‌های واشنگتن را «مداخله در امور داخلی» کشورهای اروپایی خواند.

آگهی

اتحادیه اروپا روز شنبه تحریم‌های آمریکا علیه شرکت‌هایی که در ساخت خط لوله انتقال گاز طبیعی روسیه به اروپا، موسوم به «نورد استریم۲» مشارکت دارند را محکوم کرد.

سخنگوی اتحادیه اروپا درباره اعمال تحریم‌های آمریکا علیه شرکت‌های اروپایی گفت: «اتحادیه اروپا اساسا با اعمال تحریم‌ها علیه شرکت‌های اروپایی که مشغول فعالیت‌های قانونی هستند مخالف است.»

دولت آلمان نیز روز شنبه با محکومیت تحریم‌های آمریکا علیه این پروژه، تحریم‌های واشنگتن را «مداخله در امور داخلی» کشورهای اروپایی ارزیابی کرد.

اولریک دیمر، سخنگوی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت: «دولت این دخالت‌های فرامرزی را رد می کند. آنها شرکت‌های آلمانی و اروپایی را تحت تاثیر قرار می‌دهند و دخالت در امور داخلی ما محسوب می‌شوند.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز جمعه تحریم‌های کنگره این کشور را علیه شرکت‌هایی که در پروژه انتقال گاز طبیعی روسیه به اروپا مشارکت دارند، وضع کرده بود امضا کرد. واشنگتن هراس داد که این پروژه باعث وابستگی اروپا به گاز روسیه شود و از این رو باعث افزایش نفوذ روسیه در اروپا شود.

علاوه بر محکومیت تحریم‌های آمریکا از سوی اتحادیه اروپا، مسکو نیز روز شنبه اعمال تحریم‌های آمریکا علیه خط لوله گاز طبیعی «نورد استریم۲» را محکوم کرد و تحریم‌های آمریکا علیه شرکت‌های مشارکت کننده در این پروژه را مانعی بر سر راه توسعه اقتصاد کشورهای مشارکت کننده توصیف کرد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به تصمیم دولت آمریکا در فیسبوک خود نوشت: «دولتی با ۲۲ هزار میلیارد دلار بدهی، کشورهایی که قادر به پرداخت بدهی‌هایشان هستند را از توسعه واقعی اقتصادی منع می کند.» وی همچنین در بخشی از نوشته خود «ایدئولوژی آمریکایی که رقابت جهانی را تحمل نمی‌کند» را محکوم کرد.

سخنگوی کرملین نیز در واکنش به تحریم‌های آمریکا گفته است که این خط لوله علی‌رغم تحریم‌های واشنگتن تکمیل خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیدار مرکل و پوتین؛ «برجام باید حفظ شود»

اوکراین و روسیه توافق بر سر انتقال گاز به اروپا را نهایی کردند

چالش‌های پیش‌روی دبیر کل جدید ناتو؛ از بازگشت ترامپ تا تهدیدات چین و روسیه