روسیه: تحریم خط لوله گاز نورد استریم۲ توسط آمریکا نقض قوانین بین‌الملل است

روسیه: تحریم خط لوله گاز نورد استریم۲ توسط آمریکا نقض قوانین بین‌الملل است
Copyright  AP
نگارش از یورونیوز فارسی

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز چهارشنبه ۱۸ دسامبر (۲۷ آذر) گفت که تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه پروژه خط لوله انتقال گاز موسوم به «نورد استریم ۲» نقض قوانین بین‌الملل و نمونه‌ای رقابت ناعادلانه است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز چهارشنبه ۱۸ دسامبر (۲۷ آذر) گفت که تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه پروژه خط لوله انتقال گاز موسوم به «نورد استریم ۲» نقض قوانین بین‌الملل و نمونه‌ای از رقابت ناعادلانه است.

وی در عین حال تاکید کرد که این طرح در زمان مقر تکمیل می‌شود.

کنگره آمریکا روز گذشته با تصویب قطعنامه‌ای به تحریم پروژه خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا رای داد. واشنگتن به همراه دو متحد خود در اروپا یعنی اوکراین و لهستان معتقد است که این پروژه سبب افزایش وابستگی اروپا به گاز روسیه و تقویت نفوذ مسکو درقاره سبز می‌شود حال آنکه حامیان این پروژه آنرا برای تامین گاز اروپا حیاتی و استراتژیک می دانند.

تحریم پروژه نورد استریم ۲ که مخالفت اتحادیه اروپا را به همراه دارد شرکت‌هایی را هدف قرار می‌دهد که در ساخت خط لوله و ترانزیت گاز روسیه به اروپا مشارکت داشته باشند. خط لوله «نورد استریم ۲» قرار است با دور زدن اوکراین و لهستان گاز روسیه را از طریق دریای بالتیک به اروپا منتقل کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای اجرایی شدن این تحریم‌ها باید آن را امضا کند.

مطالب مرتبط