تشکر پوتین از ترامپ برای همکاری اطلاعاتی در زمینه عملیات «تروریستی»

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تشکر پوتین از ترامپ برای همکاری اطلاعاتی در  زمینه عملیات «تروریستی»
کپی رایت  خبرگزاری آسوشیتدپرس

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز یکشنبه ضمن تشکر از همتای آمریکایی خود اعلام کرد که با کمک تشکیلات اطلاعاتی آمریکا چندین حمله خرابکارانه در کشورش خنثی شده است.

کاخ ریاست جمهوری روسیه روز یکشنبه با تایید این مطلب در بیانیه‌ای اعلام کرد :«ولادیمیر پوتین از دونالد ترامپ برای دریافت اطلاعات محرمانه از سوی سرویس‌های ویژه که سبب پیشگیری از وقوع حملات و اقدامات تروریستی در روسیه شد، تشکر کرده است.»

کرملین بدون اشاره به ماهیت اطلاعاتی که آمریکا در اختیار مسکو قرار داده به نقل از سرویس‌های امنیتی از خنثی شدن یک حمله تروریستی در جشن‌های پایان سال جاری میلادی خبر داده است.

بر اساس این گزارش ماموران سرویس‌های امنیتی روسیه روز جمعه دو شهروند این کشور را که قصد داشتند در سنت پترزبورگ دست به حمله بزنند دستگیر کردند. این حمله قرار بود در اماکن پرتردد شهر و در جریان جشن‌های کریسمس و سال نو میلادی انجام شود.

اداره امنیت فدرال روسیه اعلام کرده است که با کمک اطلاعاتی آمریکا از طراحی این حملات مطلع شده و عاملان آنرا پیش از انجام حمله شناسایی و دستگیر کرده است. مسئولان امنیتی روسیه همچنین تاکید کرده‌اند که اسناد و مدارک به دست آمده از افراد دستگیر شده به خوبی نشان می‌دهد که آنها در تدارک انجام یک حمله تروریستی بودند.»

این خبر در حالی منتشر می‌شود که مسکو، پایتخت روسیه دو هفته پیش به صحنه یک تیراندازی میان یک فرد مسلح و نیروهای امنیتی تبدیل شد. در جریان این حمله کم سابقه که در نزدیکی مقر اداره کل امنیت فدرال روسیه صورت گرفت دست کم دو نفر کشته و پنج تن مجروح شدند.

مسکو و واشنگتن به‌رغم اختلاف دیدگاه عمده بر سر بسیاری از مسائل بین المللی همواره بر عزم مشترک خود برای مقابله با تروریسم تاکید کرده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید