تیراندازی در اطراف مقر سرویس امنیت فدرال روسیه

تیراندازی در اطراف مقر سرویس امنیت فدرال روسیه
تیراندازی در اطراف مقر سرویس امنیت فدرال روسیه Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایزوستیا به یک نقل از یک منبع ناشناس اعلام کرده‌است که در جریان این تیراندازی تعدادی از ماموران امنیتی کشته شده‌اند.

آگهی

رسانه‌های روسیه از تیراندازی در نزدیکی مقر اداره امنیت فدرال روسیه خبر داده‌‌اند. روزنامه ایزوستیا و رادیو اکو در مسکو با تایید این خبر اعلام کرده‌اند که تیراندازی شامگاه پنجشنبه در حوالی مقر سرویس‌های مخفی این کشور روی داده است.

ویدیوهایی که از این حادثه در شبکه های اجتماعی منتشر شده تعدادی از ماموران مسلح پلیس را به تصویر کشیده که در نزدیکی ساختمان اداره امنیت فدرال روسیه در حال دویدن هستند.

ایزوستیا به یک نقل از یک منبع ناشناس اعلام کرده‌است که در جریان این تیراندازی تعدادی از ماموران امنیتی کشته شده‌اند.

در یکی از این ویدیوها که توسط پایگاه خبررسانی اینترنتی «لنتا» منتشر شده صدای تیراندازی به وضوح در اطراف ساختمان «لوبیانکا»، مقر کا گ ب در زمان اتحاد جماهیر شوروی شنیده می‌شود.

AP Photo/Mikhail Kirakosyan
مقر سرویس امنیت فدرال روسیه در محاصره پلیسAP Photo/Mikhail KirakosyanMIKHAIL KIRAKOSYAN

خبرنگار فرانس پرس از محل وقوع این حادثه گزارش داده که منطقه ای که تیراندازی در آن روی داده توسط نیروهای امنیتی محاصره شده است.

در این گزارش حضور پرتعداد نیروهای پلیس در اطراف مقر اصلی اداره امنیت فدرال روسیه که به فاصله چند صد متری از میدان سرخ واقع شده مورد اشاره قرار گرفته است.

مقامات دولتی در روسیه در دقایق ابتدایی انتشار این خبر در باره ماهیت و علت این تیراندازی هیچ توضیحی نداده و تنها اعلام کرده بودند که محدودیت‌های تردد در محله وقوع حادثه اعمال شده است.

پس از آن خبرگزاری‌های روسیه به نقل از منابعی در اداره امنیت فدرال این کشور تیراندازی در نزدیکی مقر سرویس‌های مخفی در مسکو را تایید و اعلام کردند که در جریان این حادثه تعدادی زخمی شدند.

بر اساس این گزارش منبع یاد شده بدون توضیح بیشتر در باره هویت عامل حمله تاکید کرده است که فرد تیرانداز پس از مداخله ماموران امنیتی از پای درآمده است.

از سوی دیگر رسانه‌های دولتی در روسیه دقایقی پیش کشته شدن یک مامور نیروهای امنیتی را در جریان این تیراندازی را مورد تایید قرار دادند.

روسیه پیش‌تر در سالهای دهه بیست صحنه وقوع حوادث و حملاتی بود که اغلب آنها با مناقشه استقلال‌طلبان چچنی و نیز شورش‌های خونین اسلامگرایان در منطقه قفقاز شمالی ارتباط داشت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تیراندازی در دانشگاهی در شرق روسیه دست‌کم ۶ کشته و چند مجروح بر جای گذاشت

در مرگبارترین تیراندازی در تاریخ کانادا دست‌کم ۱۶ نفر کشته شدند

تشکر پوتین از ترامپ برای همکاری اطلاعاتی در زمینه عملیات «تروریستی»