محبوبیت محافظه‌کاران آلمان به دنبال رسوایی واسطه‌گری برای خرید ماسک کاهش یافت

وزیر بهداشت آلمان و صدراعظم این کشور
وزیر بهداشت آلمان و صدراعظم این کشور Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از روند «کند» واکسیناسیون در برابر بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» و طرح اتهام «فساد مالی» علیه دو نماینده حزب دموکرات مسیحی در بوندستاگ به عنوان عوامل اصلی کاهش محبوبیت این حزب یاد می‌شود.

آگهی

محبوبیت حزب دموکرات مسیحی آلمان و آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور در آستانه برگزاری انتخابات محلی در دو ایالت «بادن ووتمبرگ» و «راینلاند فالتس» کاهش یافته است.

حزب دموکرات مسیحی تا چند ماه پیش به دنبال عملکرد موفق آلمان در جریان موج اول شیوع کرونا از محبوبیت زیادی برخوردار بود. با این حال به نظر می رسد که روند واکسیناسیون و طرح اتهام «فساد مالی» علیه دو نماینده حزب دموکرات مسیحی در بوندستاگ باعث شده است تا محبوبیت محافظه کاران آلمان کاهش یابد.

این دو نماینده مظنون به واسطه گری برای خرید ماسک در دوران همه گیری بیماری «کووید ۱۹» و کسب سود صدها هزار یورویی در این ماجرا هستند. دادستانی آلمان تحقیق درباره یکی از این دو نماینده را آغاز کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بنا به آخرین نظرسنجی منتشر شده محبوبیت حزب دموکرات مسیحی به ۳۲ درصد کاهش یافته است. این در حالی است که حزب آنگلا مرکل یک سال پیش از حمایت حدود ۴۰ درصد رای دهندگان برخوردار بود.

محبوبیت حزب دموکرات مسیحی در حالی کاهش یافته است که هم حزبی های صدراعظم آلمان امیدوار هستند تا بتوانند پس از خروج آنگلا مرکل از صحنه سیاسی نیز قدرت را حفظ کنند. اعضای حزب دموکرات مسیحی در ابتدای سال جاری میلادی آرمین لاشت، از چهره های همسو با آنگلا مرکل را به عنوان رهبر جدید حزب دموکرات مسیحی برگزیدند.

از سوی دیگر رسانه های آلمان طی هفته های گذشته از دولت این کشور بابت روند «کند» واکسیناسیون در برابر بیماری «کووید ۱۹» انتقاد کرده اند. تاکنون تنها به پنج درصد از کل جمعیت آلمان واکسن کرونا تزریق شده است.

از انتخابات در دو ایالت «بادن ووتمبرگ» و «راینلاند فالتس» به عنوان آزمونی برای احزاب دموکرات مسیحی (CDU) و اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن (CSU) پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی ماه سپتامبر یاد شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفت سبزهای آلمان با نورد استریم۲؛ احتمال توقف پروژه در ماه سپتامبر

انتخابات اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان؛ آرمین لاشت به‌عنوان جانشین مرکل انتخاب شد

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد