شانس پایین آرمین لاشت برای جانشینی مرکل در مقام صدراعظمی آلمان

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
آرمین لاشت پس از پیروزی در انتخابات درون حزبی
آرمین لاشت پس از پیروزی در انتخابات درون حزبی   -   کپی رایت  Markus Schreiber/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved

نظرسنجی ها نشان می دهند که آرمین لاشت، رهبر جدید «اتحادیه دموکرات مسیحی» آلمان (سی‌دی‌یو)، شانس زیادی برای جانشینی هم حزبی خود، آنگلا مرکل، در ماه سپتامبر ندارد.

یکی از آخرین نظرسنجی ها نشان می دهد که در انتخابات سراسری سپتامبر آینده، آرمین لاشت ۱۲درصد آرا را بدست می آورد در حالیکه سیاستمدار و رقیبی چون مارکوس سودر، از اتحادیه سوسیال مسیحی بیش از ۴۳ درصد آرا را از آن خود خواهد کرد.

براساس نظرسنجی جدید تنها اقلیتی از آلمانی های محافظه کار به رهبر جدید حزب دموکرات مسیحی در ماه سپتامبر رای خواهند داد.

مارکوس سودر هنوز اعلام نکرده است که آیا قصد دارد نامزد جانشینی آنگلا مرکل باشد یا نه؟ بسیاری از کارشناسان سیاسی آلمان او را تنها جانشین بالقوه صدراعظم محبوب دو دهه اخیر در این کشور می دانند.

آخرین نظرسنجی برای مجله فوکوس چاپ مونیخ انجام شد.

آرمین لاشت که روز شنبه رئیس جدید حزب دموکرات مسیحی شد یکی از نزدیکان و متحدان اصلی آنگلا مرکل در سال های اخیر بوده است. در حزب دموکرات مسیحی او را سیاستمداری با خاصیت بزرگ ادغام پذیری و سازشکاری می شناسند.

آرمین لاشت برای ریاست حزب دموکرات مسیحی در روز شنبه، با دو نامزد دیگر حزب، فریدریش مرتس و نوربرت روتگن رقابت می کرد.

نظرسنجی شبکه زد دی اف نشان می دهد که مرتس و روتگن با کسب ۲۹ درصد آرا شانس صدراعظمی را دارند اما آرمین لاشت با یک درصد کمتر، رتبه ۲۸ درصدی دارد.

در همین نظرسنجی زد دی اف، شانس صدراعظمی مارکوس سودر، ۵۴ درصد و مارتین شولتز، از حزب سوسیال دموکرات ۴۵ درصد عنوان شده است.