Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مشاور بدعهد دونالد ترامپ حاضر نشد کفشش را بخورد

canva.com
canva.com Copyright photo
Copyright photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هرلان هیل، مشاور سیاسی کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ که قول داده بود در صورت پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ میلادی کفش خود را بخورد، حاضر به عمل به قولش نیست.

آگهی

هرلان هیل، مشاور سیاسی کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ که قول داده بود در صورت پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ میلادی کفش خود را بخورد، حاضر به عمل به قولش نیست.

او همچنان با تکرار ادعاهای تقلب در انتخابات و اصرار بر پیروزی دوبارۀ دونالد ترامپ، از عمل به این وعده سر باز می‌زند.

آقای هیل این قول جسورانه را در جریان یک مهمانی انتخاباتی در نوامبر ۲۰۲۰ داده بود و تاکید کرده بود که «صد در صد» از پیروزی ترامپ در این انتخابات مطمئن است. او در پاسخ به پرسش خبرنگاران که اگر عکس این پیش‌بینی اتفاق افتاد چه خواهد کرد، اعلام کرده بود: «من کفشم را می‌خورم و این کار را نیز در جریان یک برنامۀ زده انجام خواهم داد.»

پس از پیروزی جو بایدن، رسانه‌ها قول هرلان هیل را به او یادآوری کردند. اما او جواب داد: «ترامپ پیروز شد.»

او حتی در ۲ دسامبر در پیامی توییتری اعلام کرد: «رهبران دموکراتهای اوباش انتخابات را دزدیده و روند دموکراتیک را تضعیف کردند.»

هرلان هیل که پیش از این مفسر ثابت فاکس نیوز بود، در اکتبر گذشته پس از آنکه کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا را یک «دروغگوی غیرقابل تحمل» توصیف کرد، از این شبکه اخراج شد.

خوردن کتاب برکسیت مقابل دوربین‌ها

پیش از او نیز یک استاد دانشگاه و مفسر بریتانیایی، قولی مشابه داد و البته به قولش عمل کرد.

متیو گودوین در سال ۲۰۱۷ میلادی قول داده بود که چنانچه جرمی کوربین، رهبر وقت حزب کارگر بریتانیا در انتخابات عمومی آن سال بیش از ۳۸ درصد آراء را به دست آورد، کتابش را بخورد.

او در این پیش‌بینی، کمی اشتباه کرد. زیرا اگرچه کوربین در آن انتخابات شکست خورد اما توانست ۴۰ درصد از آراء را از آن خود کند و ۲۹ کرسی متعلق به حزب محافظه‌کار را صاحب شود.

پس از آن متیو گودوین در یک مصاحبه تلویزیونی ظاهر شد و گفت که بر سر قول خود هست. سپس صفحاتی از یکی از کتابهایش که دربارۀ برکسیت نوشته شده بود را پاره کرد و مقابل دوربین خورد.

او خطاب به مجری و دیگر میهمان برنامه گفت: «من اینجا می‌نشینم و کتابم را می‌خورم و شما هم می‌توانید به گفتگویتان ادامه دهید.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکایت نایکی از شرکت نیویورکی؛ خوانندهٔ رپ که پا در «کفش شیطان» کرد

رویترز: رهبر گروه افراطی پسران مفتخر قبلا خبرچین پلیس آمریکا بوده

وال استریت ژورنال: ترامپ برای ابطال آرای انتخابات بر وزارت دادگستری فشار آورده بود