اروپا ممنوعیت پرواز هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس را لغو کرد

LM Otero
LM Otero Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پاتریک کی، مدیر اجرایی آژانس ایمنی هوانوردی اروپا: «ما اطمینان داریم که این هواپیما ایمن است و پیش شرط‌های لازم برای دریافت تأیید ما را دارد. با این وجود پس از آغاز دوبارۀ خدمات‌دهیِ بوئینگ ۷۳۷ مکس، فعالیت آن را از نزدیک تحت نظر خواهیم داشت.»

آگهی

آژانس ایمنی هوانوردی اروپا (EASA) روز چهارشنبه اعلام کرد که هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس برای بازگشت به اروپا ایمن است و ممنوعیت پرواز ۲۲ ماهه‌ای که در پی دو سانحۀ هوایی برای آن وضع شده بود، لغو شده است.

پاتریک کی، مدیر اجرایی آژانس ایمنی هوانوردی اروپا اعلام کرد: «ما اطمینان داریم که این هواپیما ایمن است و پیش شرط‌های لازم برای دریافت تأیید ما را دارد. با این وجود پس از آغاز دوبارۀ خدمات‌دهیِ بوئینگ ۷۳۷ مکس، فعالیت آن را از نزدیک تحت نظر خواهیم داشت.»

او افزود: «به موازات لغو این ممنوعیت و با اصرار ما، شرکت بوئینگ نیز متعهد شده است تا سطح ایمنی این هواپیما را بالاتر ببرد.»

پرواز هواپیمای ۷۳۷ مکس ساخت شرکت بوئینگ ایالات متحده آمریکا از مارس ۲۰۱۹ میلادی در پی دو حادثه سقوط در اندونزی(۲۹ اکتبر ۲۰۱۸) و اتیوپی(۱۰ مارس ۲۰۱۹) که منجر به کشته شدن در مجموع ۳۴۶ نفر شد، در سراسر جهان ممنوع گردید.

در آن زمان اعلام شد که دلیل وقوع این دو حادثه، نقص فنی در سیستم هدایت خودکار این هواپیما بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف جعبه سیاه هواپیمای چینی؛ از سقوط پرواز ۵۷۳۵ چه می‌دانیم؟

اتحادیه اروپا و آمریکا برای تعلیق تعرفه بوئینگ و ایرباس توافق کردند

کارکنان بوئینگ: مدل مکس ۷۳۷ طراحی دلقک‌هاست و میمون‌ها بر آن نظارت می‌کنند