Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آمریکا اجازه بازگشت هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس به آسمان را صادر کرد

بوئینگ ۷۳۷ مکس
بوئینگ ۷۳۷ مکس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پرواز هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس پس از سقوط دو فروند از این هواپیماها که منجر به مرگ ۳۴۶ مسافر و خدمه پرواز شد متوقف شده بود.

آگهی

اداره ملی هوانوردی آمریکا روز چهارشنبه پس از نزدیک به دو سال بار دیگر مجوز پرواز هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس را صادر کرد. 

پرواز هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس در ماه مارس سال ۲۰۱۹ پس از سقوط یک فروند از این هواپیماها متعلق به خطوط هوایی اتیوپی متوقف شده بود. این سانحه هوایی تنها پنج ماه پس از حادثه ای مشابه برای یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس متعلق به یک شرکت هواپیمایی اندونزی روی داد. 

در جریان این دو سانحه هوایی در مجموع ۳۴۶ مسافر و خدمه پرواز جان باختند. اداره ملی هوانوردی ایالات متحده اعلام کرده که تصمیم صدور مجوز پرواز برای هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس را ضمن هماهنگی با مسئولان ایمنی پرواز در سراسر جهان اتخاذ کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

قرار است تغییراتی فنی در هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس پیش از پرواز مجدد صورت گیرد. شرکت «امریکن ایرلاینز» در نظر دارد تا پایان ماه دسامبر از یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس بین میامی و نیویورک استفاده کند. 

اداره ملی هوانوردی آمریکا در حالی مجوز پرواز هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس را صادر کرده است که صنعت هوانوردی جهان به دنبال شیوع ویروس کرونا با یکی از جدی ترین بحران های تاریخ خود دست و پنجه نرم می کند. سفرهای هوایی در آمریکا نسبت به سال گذشته حدود ۶۵ درصد کاهش یافته است. 

شرکت بوئینگ نیز به دلیل همه گیری ویروس کرونا و همچنین پیامدهای ناشی از لغو مجوز پرواز هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس با کاهش میزان فروش هواپیماهای خود روبرو است. 

از سوی دیگر تصمیم روز چهارشنبه اداره ملی هوانوردی آمریکا در حالی اتخاذ شده است که کنگره آمریکا پس از توقف پروازهای بوئینگ ۷۳۷ مکس در سال ۲۰۱۹ در این باره جلسات تحقیق برگزار کرده بود. در جریان این جلسات اعضای کنگره از «سهل انگاری» مسئولان اداره ملی هوانوردی و رویکرد شرکت بوئینگ انتقاد کرده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بخشنامه اضطراری درباره هزاران هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ صادر شد

روکش موتور هواپیمای بوئینگ دقایقی پس از بلند شدن جدا شد

جسد مدیر داخلی سابق بوئینگ که علیه هواپیماهای تولیدی شرکت دست به افشاگری زده بود پیدا شد