Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دعوت بوئینگ از کارشناسان برای اطلاع‌رسانی درباره هواپیمای مکس ۷۳۷

Boeing 737s
Boeing 737s
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جستجوی کارشناسان درباره علت سقوط مرگبار هواپیمای خطوط هوایی اتیوپی، اکنون بر ایراد نرم‌افزار پرواز این هواپیما متمرکز شده است.

آگهی

شرکت بوئینگ از حدود ۲۰۰ خلبان، کارشناس پرواز و متخصص هوانوردی دعوت کرد تا روز سه شنبه برای اطلاع‌رسانی درباره هواپیمای مکس ۷۳۷ گرد هم بیایند.

تشکیل این نشست نشان می‌دهد که احتمالا نرم‌افزار پروازی تازهٔ این هواپیما به زودی تکمیل می‌شود گرچه این نرم‌افزار همچنان نیازمند تأیید قانونی خواهد بود.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شرکت بوئینگ اعلام کرد این جلسه که در واشنتگنِ ایالات متحده برگزار می‌شود بخشی از برنامه این شرکت است برای ارتباط با افراد و شرکت‌هایی که با این مدل از هواپیمای بوئینگ سر و کار دارند و یا خواهند داشت و منظور از این نشست گفتگو درباره به روز‌رسانی نرم‌افزار و نیز آموزش‌های فنی درباره این هواپیما است.

مسئولان خطوط هوایی اتیوپی روز گذشته از بوئینگ پرسیدند که آیا این شرکت درباره نرم‌افزار «مخربی» که دماغه هواپیما را به شکلی ناگهانی پایین می‌کشد به خلبانان توضیحات کافی داده است یا خیر.

جستجوی کارشناسان درباره علت سقوط مرگبار هواپیمای خطوط هوایی اتیوپی، اکنون بر ایراد نرم‌افزار پرواز این هواپیما متمرکز شده است.

سازمان هوانوردی فدرال آمریکا اعلام کرد بناست نرم‌افزار تازه این هواپیما تا چند هفته آینده تکمیل شده و تا ماه آوریل به تأیید این سازمان برسد.

هنوز روشن نیست که آیا آخرین به‌روز رسانی این نرم‌افزار که سازمان هوانوردی فدرال آمریکا آن را «تغییرات طراحی» می‌نامد به نگرانی‌ درباره مشکلات پرواز این هواپیما پایان خواهد داد یا خیر.

سقوط هواپیمای خطوط هوایی اتیوپی در روز ۱۰ مارس که به کشته شدن ۱۵۷ سرنشین آن انجامید به نگرانی‌ درباره نقص فنی این هواپیما دامن زد تا جاییکه بسیاری از بوئینگ‌های ۷۳۷ مکس تا اطلاع ثانوی از پرواز منع شدند.

هواپیمای مدل ۷۳۷ مکس پُرفروش‌ترین مدل هواپیمای بوئینگ مسافربری است و میزان سفارش و فروش آن در جهان رقمی معادل ۵۰۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود. 

**بیشتر بخوانید: **

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سقوط هواپیمای اتیوپی؛ کاهش ارزش سهام و روزهای سخت شرکت بوئینگ

روکش موتور هواپیمای بوئینگ دقایقی پس از بلند شدن جدا شد

در پی وقوع حوادث مکرر سرانجام مدیر برنامه «۷۳۷ مکس» بوئینگ اخراج شد