Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فیس‌بوک چت‌بات نخست وزیر اسرائیل را به دلیل نقض حریم خصوصی معلق کرد

شات از صفحه فیس‌بوک نتانیاهو
شات از صفحه فیس‌بوک نتانیاهو Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این حساب کاربری از دنبال کنندگان خواسته شده بود مشخصات دوستان یا بستگان ۶۰ سال به بالای خود را که هنوز واکسن کرونا نزده‌اند، ارائه دهند.

آگهی

فیس‌بوک به دلیل نقض سیاست‌های خود یکی از پست‌های منتشر شده در حساب کاربری بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل را حذف و یک چت‌بات را در این حساب معلق کرد.

در این حساب کارگری که به نام نخست وزیر اسرائیل باز شده پستی به تازگی منتشر شده بود که در آن از دنبال کنندگان می‌خواست مشخصات دوستان یا بستگان ۶۰ سال به بالای خود را که هنوز واکسن کرونا نزده‌اند، معرفی کنند.

مسئولان دفتر فیس‌بوک در اسرائیل گفته‌اند که این درخواست با سیاست‌های تدوین شده در خصوص اطلاعات پزشکی خصوصی افراد مغایرت دارد.

در این گزارش همچنین تصریح شده است: «بر اساس سیاست حفظ حریم خصوصی، محتوایی که اطلاعات پزشکی افراد را به اشتراک می گذارد یا این اطلاعات را از آنها درخواست می کند، مجاز نمی دانیم.»

رسانه های محلی گفتند که چت‌بات موجود در مسنجر حساب کاربری نخست وزیر اسرائیل در شبکه اجتماعی فیس‌بوک قرار است به مدت یک هفته معلق بماند. چت‌بات ابزاری برای پیام رسانی مستقیم است که در آن پاسخ ها توسط رایانه و نه انسان مدیریت می شود.

درخواست یاد شده به صورت خصوصی برای کلیه دنبال کنندگان ارسال شده و در قالب پستی در صفحه فیس‌بوک نخست وزیر اسرائیل منتشر شده بود.

این نخستین بار نیست که حساب کاربری آقای نتانیاهو در فیس بوک به دلیل نقض قوانین با مشکل روبرو می شود.

چت‌بات مسنجر این حساب کابری پیش‌تر در آستانه و حین برگزاری انتخابات سپتامبر ۲۰۱۷ دو بار به حالت تعلیق درآمده بود.

غول آمریکایی شبکه‌های اجتماعی نخستین بار پیش از انتخابات یاد شده به دلیل نفرت پراکنی در قالب این هشدار که «اعراب می‌خواهند ما را نابود کنند» محدودیت‌هایی را در صفحه فیس‌بوک بنیامین نتانیاهو ایجاد کرده بود.

این محدودیت‌ها سپس به دلیل «نقض قوانین محلی انتخابات» بعد از انتشار نتایج نظرسنجی‌ها در حالیکه رای‌گیری هنوز جریان داشت، بار دیگر اعمال شد.

حزب لیکود در آنزمان اعلام کرد بنیامین نتانیاهو هیچ ارتباطی با انتشار مطالب یاد شده نداشته و مطالب بدون اطلاع وی نشر شده است.

به اعتقاد برخی تحلیل‌گران،‌ آقای نتانیاهو که در انتخابات پیش رو در ماه مارس به شدت از سوی رقیبانی در اردوگاه سیاسی خود تهدید می‌شود واکسیناسینون عمومی را به ابزاری برای خاموش کردن برخی انتقاد‌ها از نحوه مدیریت همه‌گیری بیماری کووید۱۹ در کشورش تبدیل کرده است.

برنامه واکسیناسیون عمومی در اسرائیل در حالی به شکل بسیار گسترده دنبال می‌شود که به تازگی افراد ۱۶ تا ۱۸ سال نیز برای پیوستن به این کارزار فراخوانده شده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئو؛ درگیری پلیس با یهودیان ارتدوکس تندرو در اسرائیل بر سر رعایت محدودیت‌ها

آیا نتانیاهو در انتخابات اسرائیل به سرنوشت ترامپ دچار خواهد شد؟

آغاز واکسیناسیون کرونا در اسرائیل؛ نتانیاهو: الگوسازی کردم