تست کرونای بیش از ۱۵۰ نفر از نیروهای گارد ملی مراسم تحلیف جو بایدن مثبت اعلام شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
J. Scott Applewhite
J. Scott Applewhite   -   کپی رایت  AP Photo

آزمایش کرونای بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر از نیروهای گارد ملی ایالات متحده که برای تامین امنیت مراسم تحلیف جو بایدن در واشنگتن مستقر شده بودند، مثبت اعلام شده است. این خبری بود که روز جمعه از سوی یکی از مقامات ایالات متحده اعلام شد.

مقامات واشنگتن در پی حملۀ مرگبار طرفداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا در ۶ ژانویه که ۵ کشته برجای گذاشت، تدابیر امنیتی شدیدی را در پایتخت به اجرا گذاشتند و در همین راستا بیش از ۲۵ هزار نفر از نیروهای گارد ملی را در سراسر این شهر مستقر کردند.

خبرگزاری رویترز به نقل از این مقام که نخواسته است نامش فاش نشود، اعلام کرد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در میان نیروهای گارد ملی احتمالا افزایش خواهد یافت.

این خبر در حالی منتشر شده که ایالات متحده هم اکنون با حدود ۲۵ میلیون و ۴۰۰ هزار مبتلا به کرونا، در صدر کشورهای گرفتار به همه‌گیری کووید۱۹ قرار دارد. آمریکا همچنین روز پنج‌شنبه برای دومین روز متوالی بیش از ۴ هزار مرگ جدید ناشی از کرونا را به ثبت رساند که باعث شد شمار کل قربانیان این ویروس در این کشور به بیش از ۴۲۴ هزار نفر برسد.

در واکنش به این خبر، گارد ملی ایالات متحده بیانیه‌ای منتشر کرد. با این وجود در این بیانیه از شمار مبتلایان به کرونا در میان نیروهایش حرفی نزد و تنها اعلام کرد که تمام پرسنل مطابق با دستورالعمل‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (از جمله بررسی دما هنگام خروج از ایالت خود و ورود به واشنگتن) عمل کرده‌اند و کنترل وضعیت سلامت آنها نیز بطور متداول انجام می‌شود.

گارد ملی همچنین اعلام کرد که مقدمات بازگشت هزاران نفر از نیروهایش به خانه در حال انجام است و انتظار می‌رود حدود ۱۵۰۰۰ نفر ظرف ۵ تا ۱۰ روز آینده واشنگتن را ترک كنند.