Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

توییتر ۷۰ هزار حساب کاربری طرفدران تئوری توطئه «کیو‌-انان» را حذف کرد

photo
photo Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

توییتر اعلام کرد که در روزهای گذشته در چهارچوب مقابله با پیام‌هایی با محتوای تحریک به خشونت، بیش از ۷۰ هزار حساب کاربری که تئوری توطئه «کیو‌-انان» را تبلیغ می‌کردند، حذف کرده است.

آگهی

فراخوانی که از سوی طرفداران دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای تجمع مقابل مقر شرکت توییتر در سانفرانسیسکو منتشر شده بود، با استقبال پایین مردم مواجه شد.

این فراخوان که در تعطیلات آخر هفته گذشته منتشر شده بود، از حامیان آقای ترامپ خواسته بود تا در اعتراض به بسته شدن حساب‌های او در شبکه‌های اجتماعی، روز دوشنبه مقابل مقر شرکت توییتر در سانفرانسیسکو تجمع کنند. اما بنا بر گزارش رسانه‌های محلی، درنهایت تعداد بسیار محدودی به آن پاسخ دادند و مقابل ساختمان توییتر جمع شدند.

در این روز پلیس سانفرانسیسکو با وجود آنکه از زمان شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده بسیاری از کارکنان توییتر در «دورکاری» هستند و به همین دلیل مقر این شرکت عملا خالی است، تدابیر امنیتی قابل ملاحظه‌ای را به اجرا گذاشت و از بامداد دوشنبه ده‌ها نفر از نیروهای خود را در اطراف مقر توییر مستقر و مقابل ساختمان نیز موانع امنیتی نصب کرد.

در پی حمله طرفداران دونالد ترامپ در روز چهارشنبه ۶ ژانویه به ساختمان کنگره آمریکا و متهم شدن او به انتشار پیام‌هایی که طرفدارانش را به خشونت تشویق می‌کند، حسابهای کاربری رئیس جمهوری ایالات متحده در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی از جمله در توییتر برای همیشه بسته شد و فیسبوک و اینستاگرام و اسنپ‌چت نیز حسابهای او را برای یک دوره نامشخص به حالت تعلیق درآوردند.

این تصمیم توییتر، انتقادات بسیاری را در پی داشت؛ از جمله ترامپ شرکت توییتر را به نقض اصل «آزادی بیان» متهم کرد و برخی چهره‌های سیاسی از جمله آنگلا مرکل نیز این کار را «مشکل آفرین» خواندند.

حذف بیش از ۷۰ هزار حساب کاربری مبلغ تئوری توطئه «کیو‌-انان» در توییتر

توییتر همچنین روز دوشنبه اعلام کرد که در روزهای گذشته در چهارچوب مقابله با پیام‌هایی با محتوای تحریک به خشونت، بیش از ۷۰ هزار حساب کاربری که تئوری توطئه «کیو‌-انان» را تبلیغ می‌کردند، حذف کرده است.

توییتر افزود بسیاری از کاربرانی که حسابهایشان بسته شده، همزمان چندین حساب را با موضوعات مرتبط با تئوری «کیو-‌انان» اداره می‌کردند.

فیسبوک نیز روز دوشنبه اعلام کرد حذف هر محتوایی که مرتبط با شعار «دزدی را متوقف کنید» منتشر شده باشد را آغاز کرده است.
کارزار «دزدی را متوقف کنید» که از سوی طرفداران دونالد ترامپ ایجاد شده، بر این موضوع تاکید دارد که در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ میلادی رأی‌های آقای ترامپ به نفع جو بایدن دزدیده شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه توئیتر را برای تن ندادن به قوانین داخلی از درآمد‌های تبلیغاتی محروم کرد

نمایندهٔ حامی ترامپ توییتر را به سانسورگری متهم کرد

نخستین مصاحبه دونالد ترامپ در مورد روز سوء قصد؛ کار خدا بود که زنده‌ام