Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

طوفان و برف سنگین پایتخت‌نشینان اسپانیا را غافلگیر کرد و ۴ قربانی گرفت

برف سنگین در مادرید
برف سنگین در مادرید Copyright AP
Copyright AP
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرودگاه مادرید از شامگاه جمعه ۸ ژانویه (۱۹ ژانویه) بسته شده و شرکتی که مدیریت فرودگاه‌های کشور را بر عهده دارد، گفته است که این فرودگاه دست کم روز شنبه نیز بسته خواهد ماند.

آگهی

بارش سنگین برف اهالی مادرید، پایتخت اسپانیا را غافلگیر کرده، ۴ نفر بر اثر سیل و سرما جان خود را از دست داده و وزش طوفان فیلومنا نیز باعث ایجاد هرج و مرج و بی‌نظمی در شبکه حمل و نقل در این کشور شده است.

شدت اضطرار بدلیل آب و هوای نامساعد و گرفتاری صدها نفر درون خودروها در جاده‌ها به حدی است که دولت، ارتش را برای امدادرسانی به خدمت گرفته است.

مقامات اسپانیا گفتند زن و مردی در نزدیکی مالاگا در جنوب این کشور پس از گرفتار شدن در خودرو، در میان آب‌های رودخانه‌ای که طغیان کرده بود جان خود را از دست داده‌اند و دو فرد بی خانمان نیز در دو شهر کالاتایود در شرق، و در مادرید بر اثر سرمای شدید و یخ‌زدگی جان باخته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

برف سنگین در مادرید که در چند دهه اخیر بی‌پیشینه بوده، خیابان‌های این شهر را شبیه پیست اسکی کرده و حتی مسیرهای پررفت و آمد آن مانند خیابان «گران ویا» نیز لغزنده شده است.

فرودگاه مادرید از شامگاه جمعه ۸ ژانویه (۱۹ ژانویه) بسته شده و شرکتی که مدیریت فرودگاه‌های کشور را بر عهده دارد، گفته است که این فرودگاه دست کم روز شنبه نیز بسته خواهد ماند. این شرکت همچنین گفته است که تا کنون دست کم ۵۰ پرواز به مقصد مادرید، مالاگا، تنریف و سئوتا، بخشی از قلمرو اسپانیا در شمال آفریقا، لغو شده است.

بسیاری از مردم اسپانیا نیز به دلیل طوفان و برف در جاده‌های مختلف این کشور گرفتار شده‌اند.

مقامات دولتی اسپانیا از مردم خواسته‌اند حتی‌الامکان از رفت و آمد غیر ضروری خودداری کنند. پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا در توئیتر نوشت: «بیایید از سفر اجتناب کنیم و دستورالعمل‌های خدمات اورژانس را دنبال کنیم. بیایید در برابر طوفان فیلومنا بسیار مراقب باشیم.»

ارتفاع برف در شهر مادرید بین ۲۵ تا ۵۰ سانتی‌متر گزارش شده است. آژانس هواشناسی دولتی اسپانیا اعلام کرد این سنگین‌ترین برف در مادرید از سال ۱۹۶۳ تاکنون بوده است. هواشناسی برای روز شنبه نیز برف سنگین برای مادرید پیش‌بینی کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اردوگاه لیپای بوسنی؛ پناهجویان بی‌سرپناه که با برف و سرما دست و پنجه نرم می‌کنند

لطف ویروس کرونا به ایتالیایی‌ها همزمان با بارش شدید برف

تصاویری از بارش سنگین برف در ژاپن