Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

فرار شبانه اسکی‌بازان بریتانیایی از قرنطینه کرونا در سوئیس

پیست اسکی در سوئیس
پیست اسکی در سوئیس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیش از دویست گردشگر بریتانیایی که برای اسکی به استراحتگاه اسکی «وربیه» سوئیس رفته بودند، قوانین قرنطینه کرونا در این ناحیه را شکستند و شبانه از محل فرار کردند.

آگهی

بیش از دویست گردشگر بریتانیایی که برای اسکی به استراحتگاه اسکی «وربیه» سوئیس رفته بودند، قوانین قرنطینه کرونا در این ناحیه را شکستند و شبانه از محل فرار کردند.

پیشتر و به دنبال کشف نوع جهش‌یافته ویروس کرونا، با منشأ بریتانیا و نرخ سرایت بالاتر، مقامات سوئیس اعلام کرده بودند تمام افرادی که از ۱۴ دسامبر بدین سو از انگلیس وارد این کشور شده‌اند باید ۱۰ روز خود را قرنطینه کنند.

این قوانین قرنطینه به صورت ویژه بر وربیه، یک استراحتگاه اسکی در دامنه آلپ در سوئیس، اعمال شد که به دلیل استقبال همه‌ساله گردشگران بریتانیایی در فصل زمستان به «لندن کوچک» معروف است.

مقامات سوئیس موفق به ردیابی ۴۲۰ گردشگر بریتانیایی در این ناحیه شدند و از آنان خواستند خود را قرنطینه کنند. با این حال دستکم ۲۰۰ نفر از این افراد به شیوه مخفیانه، شبانه از استراحتگاه فرار کردند.

مسئولان هتل زمانی متوجه غیبت آنان شدند که دریافتند این افراد تماس با اتاق‌هایشان را جواب نمی‌دهند و غذاهایی نیز که پشت در اتاق آن‌ها گذاشته شده دست‌نخورده باقی‌مانده‌اند.

به گزارش روزنامه سوئیسی «زونتاگ زایتونگ»، شماری از این افراد ناگهان از هتل‌هایشان در فرانسه تماس گرفته‌اند و خواسته‌اند بدانند آیا باید پول بقیه روزهای هتل را هم بدهند یا نه.

یک مقام شهرداری باگنس گفته است این افراد تنها یک روز در قرنطینه مانده‌اند و با استفاده از تاریکی شب از محل گریخته‌اند.

سوئیس از روز ۲۰ دسامبر پروازها از مبدأ بریتانیا و یا به مقصد این کشور را تعلیق کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوئیس ۳۰۰ نفر از مشتریان یک کلوب شبانه را قرنطینه کرد

شیوع ویروس کرونا؛ از احتمال ابتلای مجدد به «کووید ۱۹» چه می‌دانیم؟

آغاز نشست سوئیس برای صلح اوکراین؛ زلنسکی در غیبت پوتین و دیگران شانس خود را امتحان می‌کند