Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اسرائیل و مراکش پیمان عادی‌سازی روابط را رسما امضا کردند

هیات سیاسی اسرائیل در حضور پادشاه مراکش
هیات سیاسی اسرائیل در حضور پادشاه مراکش Copyright Moroccan Royal Palace/AP
Copyright Moroccan Royal Palace/AP
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیانیه شناسایی اسرائیل و عادی‌سازی روابط میان دو کشور از سوی سعدالدین عثمانی نخست وزیر و در حضور «امیرالمومنین»، محمد ششم پادشاه مراکش، امضا شد.

آگهی

مراکش و اسرائیل روز سه‌شنبه و همزمان با فرود نخستین هواپیمای تجاری از مبدا اسرائیل در فرودگاه رباط، پیمان عادی‌سازی روابط میان دو کشور را امضا کردند.

بیانیه شناسایی اسرائیل و عادی‌سازی روابط میان دو کشور از سوی سعدالدین عثمانی نخست وزیر و در حضور «امیرالمومنین»، محمد ششم پادشاه مراکش امضا شد.

روز سه‌شنبه نخستین پرواز تجاری از مبدا اسرائیل در فرودگاه بین‌المللی رباط فرود آمد. جرد کوشنر، داماد دونالد ترامپ و مئیر بن‌شبات، مشاور امنیت ملی بنیامین نتانیاهو، حضور داشتند.

مراکش پنجمین کشور عربی است که با شناسایی اسرائیل، با این کشور رابطه دیپلماتیک برقرار می‌کند. اسرائیل از ماه اوت و با میانجیگری رئیس جمهوری ایالات متحده با امارات عربی متحده و بحرین رابطه برقرار کرد. پیش از مراکش، سودان هم برای عادی‌سازی با اسرائیل اعلام آمادگی کرده بود.

ایالات متحده آمریکا، در قبال شناسایی اسرائیل از سوی مراکش، حاکمیت این پادشاهی شمال آفریقا بر صحرای غربی، منطقه تحت نفوذ جبهه آزادیبخش خلق پولیساریو را به رسمیت شناخت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در یک اقدام تاریخی عمان حریم هوایی خود را بر روی هواپیماهای اسرائیلی باز کرد

اسرائیل از شهروندانش خواست به‌دلیل تهدیدهای امنیتی ایران به بحرین و امارات نروند

وزیر خارجه بحرین و رئیس‌ جمهوری اسرائیل به سلامتی پادشاه و مردم بحرین گیلاس آب سر کشیدند