Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مجارستان قانون اساسی را در مقابله با دگرباشی جنسی اصلاح کرد

رژه دگرباشان جنسی در مجارستان (عکس آرشیوی است)
رژه دگرباشان جنسی در مجارستان (عکس آرشیوی است) Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مجارستان که از ده سال پیش تاکنون توسط ویکتور اوربان رهبری می‌شود از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که به شدت دیدگاه‌های مغایر با لیبرالیسم را ترویج می‌کند.

آگهی

پارلمان مجارستان روز سه شنبه چند پیش‌نویس قانون برای مقابله با دگرباشی جنسی را به تصویب رساند که عملا زندگی برای زوج‌های هم‌جنس را در این کشور دشوار‌تر خواهد کرد.

این اقدام نمایندگان پارلمان مجارستان که گفته شده در جهت دفاع از ارزش‌های سنتی و مرسوم این کشور انجام گرفته محدودیت‌هایی را سر راه ال‌جی‌بی‌تی ها قرار خواهد داد.

بسته اقدامات قانونی دولت ناسیونالیست و محافظه‌کار در موضوعات فرهنگیِ مجارستان به رهبری ویکتور اوربان، نخست وزیر این کشور از یک سو مفهوم سنتی «جنسیت» را به قانون اساسی اضافه می کند و از سوی دیگر عملا فرزند خواندگی توسط زوج‌های همجنس‌گرا را ممنوع می‌سازد.

بر اساس متنی که در همین خصوص در وب‌سایت رسمی پارلمان مجارستان منتشر شده، در یکی از متون اصلاحی منشور قانون اساسی که با حمایت نمایندگان اکثریت به تصویب رسید آمده است که «مادر یک زن است و پدر یک مرد.»

در بخشی دیگر از بسته‌های قانونی به تصویب رسیده در پارلمان مجارستان تاکید شده است که فقط زوج‌های متاهل مجاز به فرزندخواندگی هستند؛ در این صورت عملا افراد همجنس‌گرا از این امکان بی‌ بهره خواهند بود زیرا بر اساس قوانین مجارستان این قشر از جامعه از نظر قانونی حق تشکیل زندگی مشترک را ندارند.

البته برای این امر موارد استثنایی نیز تعیین شده که تصمیم گیری در خصوص آن بر عهده وزارت امور خانواده است.

به موجب دیگر متن‌ قانونی مصوب در پارلمان مجارستان برای مقابله با دگرباشی جنسی که به عنوان بند اصلاحی به قانون اساسی این کشور اضافه خواهد شد تربیت و آموزش کودکان بایست بر اساس فرهنگ مسیحی صورت گیرد.

دولت در توجیه این تغییرات تاکید کرده که رویکرد قانونی یاد شده برای محافظت از فرزندان این کشور در برابر «هجمه‌ها و مداخلات احتمالی ایدئولوژیک یا بیولوژیک دنیای مدرن غربی» اتخاذ شده است.

مجارستان که از ده سال پیش تاکنون توسط ویکتور اوربان رهبری می‌شود از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که به شدت دیدگاه‌های مغایر با لیبرالیسم را ترویج می‌کند.

در همین راستا باید یادآور شد که ثبت قانونی تغییر جنسیت در این کشور از ماه مه گذشته به این سو عملا از نظر قانون ممنوع اعلام شد.

سازمانها و نهاد‌های مختلف بین المللی از جمله سازمان ملل متحد، شورای اروپا، سازمان امنیت و همکاری اروپا و اتحادیه اروپا مدام رئیس دولت مجارستان را به نادیده گرفتن ارزشهای اروپا متهم می کنند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجارستان و لهستان مقابل اتحادیه اروپا: موسسه حاکمیت قانون را ایجاد می‌کنیم

برکناری سردبیر یک رسانه مستقل در مجارستان هزاران نفر را به خیابان کشاند

مجارستان نامزد ضدفاشیست ایتالیایی را در آستانه انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا به حبس خانگی منتقل کرد