Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آمریکا مجوز استفاده اضطراری از واکسن فایزر-‌بیون‌تک را صادر کرد

Paul Sancya
Paul Sancya Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بسیاری از رسانه‌های آمریکا مدعی شدند که کاخ سفید استفان هان، رئیس سازمان غذا و دارو را تهدید کرده که چنانچه در روز جمعه مجوز استفاده از این واکسن را صادر نکند، اخراج خواهد شد.

آگهی

ایالات متحده آمریکا در ساعات پایانی روز جمعه مجوز استفاده اضطراری از واکسن تولیدی فایزر-‌بیون‌تک برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا را صادر و به این ترتیب زمینه توزیع سریع آن در سراسر کشور را فراهم کرد.

دنیس هینتون، از مقامات ارشد سازمان غذا و داروی ایالات متحده در نامه‌ای خطاب به مدیران فایزر «اجازه استفاده اضطراری» از این واکسن را صادر کرد.

پس از آن نیز دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا وعده داد که اولین واکسیناسیون «در کمتر از ۲۴ ساعت» انجام شود.

توزیع کشوری این واکسن زیر نظر ارتش آمریکا انجام می‌شود و دونالد ترامپ اعلام کرد که به کمک شرکت‌های پستی فدکس و یوپی‌اس، توزیع آن را در همه ایالت‌ها آغاز کرده‌اند.

آمریکا پس از بریتانیا، بحرین، کانادا، عربستان سعودی و مکزیک ششمین کشوری است که استفاده از این واکسن را برای مقابله با شیوع کرونا تایید می‌کند.

این تصمیم در حالی گرفته شده که این کشور هم اکنون با بیش از ۱۶ میلیون و ۲۹۵ هزار مبتلا و بیش از ۳۰۲ هزار قربانی در صدر کشورهایی قرار دارد که با کووید۱۹ دست و پنجه نرم می‌کنند.

یک روز پیش از این بسیاری از رسانه‌های آمریکا مدعی شدند که کاخ سفید استفان هان، رئیس سازمان غذا و دارو را تهدید کرده که چنانچه در روز جمعه مجوز استفاده از این واکسن را صادر نکند، اخراج خواهد شد. پیش از این دکتر پیتر مارکس، مدیر بخش واکسن این سازمان اعلام کرده بود که تصمیم نهایی سازمان غذا و دارو دربارۀ این واکسن، حداکثر تا یک‌هفته دیگر اعلام خواهد شد.

ایالات متحده امیدوار است بتواند ۲۰ میلیون نفر را تا پایان این ماه به کمک تولیدات فایزر-‌بیون‌تک همچنین واکسن مدرنا واکسینه کند.

کارکنان بخش مراقبت‌های بهداشتی، سالمندان و افرادی که در معرض خطر بیشتری هستند، در اولویت واکسیناسیون قرار دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجمع معترضان مقابل ساختمان کنگره آمریکا همزمان با سخنرانی نتانیاهو در کاپیتول

از تحریم سخنرانی تا تظاهرات؛ نتانیاهو خطاب به کنگره آمریکا: پیروزی ما، پیروزی شما است

برگزاری تجمعات اعتراضی در آمریکا در پی ورود بنیامین نتانیاهو به واشنگتن