Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ماموران اطلاعاتی آلمان: معترضان محدودیت‌های کرونایی تحت نفوذ راست افراطی هستند

تظاهرات علیه محدودیت‌های کرونا در اشتوتگارت آلمان
تظاهرات علیه محدودیت‌های کرونا در اشتوتگارت آلمان Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ماموران اطلاعاتی آلمان گروهی از معترضان به محدودیت‌ها برای مهار شیوع ویروس کرونا را تحت نظر قرار داده‌اند و دلیل اقدام آن‌ها را نفوذ تندروها از جمله هوادارن راست افراطی‌ نازی‌ عنوان می‌کنند.

آگهی

ماموران اطلاعاتی آلمان گروهی از معترضان به محدودیت‌ها برای مهار شیوع ویروس کرونا را تحت نظر قرار داده‌اند و دلیل اقدام آن‌ها را نفوذ تندروها از جمله هوادارن راست افراطی‌ نازی‌ عنوان می‌کنند.

وزارت کشور ایالت بادن-وورتمبرگ روز چهارشنبه ۹ دسامبر (۱۹ آذر) گفت: «سرویس اطلاعاتی داخلی در جنوب غربی منطقه بادن وورتمبرگ گروهی با نام Querdenken ۷۱۱ را به‌دلیل افراطی شدن در فهرست مراقبت قرار داد.»

این گروه در اوایل همه‌گیری کرونا از سوی مایکل بال‌وگ که کارآفرین در حوزه فن‌آوری اطلاعات است در شهر اشتوتگارت ایجاد شد و به آغاز یک جنبش سراسری کمک کرد.

ترجمه آزاد نام این گروه را می‌توان «فکر کردن خارج از چارچوب [جعبه]» مطرح کرد در حالیکه عدد ادامه نام این گروه یعنی ۰۷۱۱، کد تلفنی منطقه است. اعضای این گروه طیف‌های مختلف از چپ به راست را در بر می‌گیرد که درباره مقررات مربوط به کووید-۱۹ متحد شده‌اند.

توماس استروبل وزیر کشور ایالت بادن-وورتمبرگ بدون اشاره به اینکه چه تعدادی تحت نظارت بوده‌اند گفت: «اعتراض قانونی علیه محدودیت‌های ویروس کرونا به‌طور فزاینده‌ای باعث ایجاد نفرت عمومی علیه دولت و سیاست می‌شود.»

استروبل این جنبش را به «دامن زدن به ادعای دروغین برای ایجاد نفرت علیه دولت و مقایسه‌های پوچ با نازی‌ها و کوچک شمردن هولوکاست» متهم کرد.

بیت بوب، رئیس اطلاعات ایالت گفت که چندین رهبر این شبکه، پیش از این بخشی از گروه راست افراطی “Reichsbuerger” (شهروندان رایش) بوده‌اند. این گروه افراطی دولت فدرال آلمان را غیر مشروع می‌دانند و خود را طرفدار امپراتوری رایش توصیف می‌کنند.

با این حال رهبران گروه Querdenken ۷۱۱ پیش از این اتهام‌های مربوط به افراط‌گرایی را رد کرده بودند.

گرچه اغلب آلمانی‌ها آخرین محدودیت‌ها برای مهار موج دوم کرونا را پذیرفته‌اند اما منتقدان می‌گویند که این اقدام‌ها حقوق شهروندی را به خطر می‌اندازد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه؛ طومار اینترنتی در مخالفت با انحلال یک گروه راست افراطی ده‌ها هزار امضا جمع کرد

جهان پر‌آشوب سال ۲۰۲۰ به روایت تصویر

«بوز قورد» ترک‌ها و ممنوعیت نماد «روباه بی‌صدا» در برمن آلمان؛ دلیل حساسیت به گرگ‌های خاکستری چیست؟