انتخابات پارلمانی ونزوئلا زیر سایه تحریم اپوزسیون برگزار شد

انتخابات پارلمانی ونزوئلا
انتخابات پارلمانی ونزوئلا Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتخابات پارلمانی در ونزوئلا روز یکشنبه ۶ دسامبر (۱۶ آذر) در شرایطی برگزار شد که اپوزسیون این کشور انتخابات را تحریم کرده است و اغلب کشورهای غربی نیز آن را انتخاباتی «تقلب‌آمیز» خوانده‌اند.

آگهی

انتخابات پارلمانی در ونزوئلا روز یکشنبه ۶ دسامبر (۱۶ آذر) در شرایطی برگزار شد که اپوزسیون این کشور انتخابات را تحریم کرده است و اکثر کشورهای غربی نیز آن را انتخاباتی «تقلب‌آمیز» خوانده‌اند.

حدود ۲۱ میلیون نفر واجد شرایط رای‌دهی در این انتخابات بودند و قرار است با نتایج آن تکلیف ۲۲۷ کرسی پارلمان مشخص شود.

ناظران تقریبا قطعی می‌دانند که علیرغم شرایط اسفبار سیاسی و اقتصادی، که باعث مهاجرت بیش از ۵ میلیون نفر از مردم ونزوئلا به خارج شده است، پارلمان در اختیار اعضای حزب سوسیالیست حاکم قرار خواهد گرفت.

مخالفان می‌گوید نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور کنونی با انتخابات جاری تصمیم دارد آخرین نهاد حکومتی را، که در دست حزب سوسیالیست حاکم نیست، در کنترل بگیرد.

انتخابات ونزوئلا در حالی برگزار می‌شود که بسیاری از مردم این کشور از کمبود نیازهای اولیه همچون برق، امنیت و غذا رنج می‌برند.

خوان گوایدو، رهبر مخالفان در کنگره، از مردم ونزوئلا خواسته است در انتخابات شرکت نکنند. وی با بیان اینکه انتخابات روز یکشنبه «نمایشی مضحک» است، آن را بی‌اعتبار و غیردموکراتیک خوانده است.

آقای گوایدو توسط بیش از پنجاه کشور جهان از جمله آمریکا به عنوان رئیس‌جمهور موقت و مشروع ونزوئلا به رسمیت شناخته می‌شود، با این وجود نتوانسته است قدرت را در این کشور به دست بگیرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس ونزوئلا با اسلحه بر اجرای محدودیت‌های کرونایی شهروندان نظارت می‌کند

تصاویری از ناظران ایرانی و ترکیه در انتخابات پارلمانی ونزوئلا

وزیر خارجه ونزوئلا: مانند دوران فرمانده چاوز به رابطه با ایران مفتخریم برادر ظریف