Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وزیر خارجه ونزوئلا: مانند دوران فرمانده چاوز به رابطه با ایران مفتخریم برادر ظریف

Matias Delacroix
Matias Delacroix Copyright Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در دیدار با همتای ونزوئلایی‌اش گفت: «همکاری‌های دفاعی ایران و ونزوئلا مربوط به دو کشور است و کاملا مشروع و قانونی است.»

آگهی

ایران و ونزوئلا روز پنجشنبه ۱۵ آبان (۵ نوامبر) بر ادامه همکاری‌های خود در بخش دفاعی توافق کردند. این تصمیم پس از دیدار محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران با خورخه آریزا، همتای ونزوئلایی او‌ و دلسی رودریگز، معاون اول رئیس جمهوری ونزوئلا در کاراکاس، پایتخت، اعلام شد.

آقای ظریف در همین زمینه گفت: «همکاری‌های دفاعی ایران و ونزوئلا مربوط به دو کشور است و کاملا مشروع و قانونی است، مادامی‌که با مردم ما و مردم ونزوئلا با زبان تحریم و ترور سخن بگویند جز مقاومت از ما هیچ چیز نخواهند دید.»

وزیر خارجه ونزوئلا نیز درباره رابطه کشورش با ایران گفت: «مردم ونزوئلا امروز بیش از حس قدردانی نسبت به مردم و دولت ایران برای همبستگی و شجاعت شان در حمایت از ونزوئلا احساس عشق دارند.»

به گفته این مقام مسئول حمایت‌های ایران از ونزوئلا به ویژه «در زمان تحریم و دشواری» صورت می‌گیرد. وزیر امور خارجه ونزوئلا افزود: «مانند فرمانده [هوگو] چاوز در آن زمان ما به این رابطه بسیار مفتخریم برادر ظریف.»

در ماه‌های گذشته ایران دست‌کم هشت تانکر حامل بنزین به ونزوئلا فرستاده است. ونزوئلا با وجود داشتن یکی از بزرگترین ذخایر نفتی در جهان با کمبود شدید بنزین مواجه است.

چهار ماه پیش سازمان اتکای ایران فروشگاهی بزرگ به نام «مگاصیص» را در کاراکاس راه‌اندازی کرد، فروشگاهی که بناست در آن محصولات ایرانی و ونزوئلایی به فروش برسد.

وزارت خارجه ایران پیش از این درباره سفر آقای ظریف به سه کشور آمریکای لاتین از جمله بولیوی، کوبا و ونزوئلا اطلاع‌رسانی کرده بود.

آقای ظریف قرار است در مراسم تحلیف رئیس جمهوری جدید بولیوی نیز حضور یابد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمانی ونزوئلا زیر سایه تحریم اپوزسیون برگزار شد

«انقلابی‌های گرسنه» در انتخابات ونزوئلا؛ مسبب تحریم‌های آمریکاست یا سیاست‌های چاوز و مادورو؟

گزارش گاردین از قهر جوانان ایرانی با انتخابات؛ «جلیلی و پزشکیان فرقی با هم ندارند»