Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مخالفان دولت ونزوئلا انتخابات پارلمانی را تحریم کردند

مخالفان دولت ونزوئلا انتخابات پارلمانی را تحریم می‌کنند
مخالفان دولت ونزوئلا انتخابات پارلمانی را تحریم می‌کنند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتخابات پارلمانی در ونزوئلا که هنوز تاریخ مشخصی برای آن اعلام نشده قرار است تا پایان سال جاری میلادی برگزار شود.

آگهی

اپوزیسیون ونزوئلا که اکثریت پارلمان را در دست دارد روز یکشنبه با «شوخی» خواندن روند انتخابات در این کشور تاکید کرد که در انتخابات پارلمانی پیش رو شرکت نخواهد کرد.

نمایندگان یازده تشکل سیاسی از جمله چهار حزب اصلی اپوزیسیون با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام مطلب یاد شده تصریح کردند: «احزاب دمکراتیک ونزوئلا هیچ شوخی انتخاباتی سازماندهی شده توسط دیکتاتور (نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور) را که تنها در راستای منافع وی تدارک دیده خواهد شد،‌ جدی نگرفته و به رسمیت نخواهند شناخت.»

احزاب مخالف دولت ونزوئلا رویکرد دستگاه حاکمه برای توسل جستن به انتخابات قانونگذاری جهت ایجاد تغییر در ترکیب نمایندگان پارلمان را فرایندی در راستای تامین منافع «دیکتاتوری» قلمداد و آن را زمینه‌ساز تشدید بحران سیاسی در این کشور توصیف کرده‌‌‌اند.

دیوان عالی دادگستری در ونزوئلا روز جمعه اعضای جدید هیات رئیسه شورای ملی انتخاباتی را که قرار است بر روند برگزاری انتخابات پارلمانی پیش رو نظارت کند، معرفی و منصوب کرد.

انتخابات پارلمانی در ونزوئلا که هنوز تاریخ مشخصی برای آن اعلام نشده قرار است تا پایان سال جاری میلادی برگزار شود.

اپوزیسیون ونزوئلا دیوان عالی دادگستری این کشور را به جهت نزدیکی به حکومت چاویست،‌ مرجعی بدون صلاحیت برای تعیین ناظران انتخاباتی قلمداد می‌کنند.

گفته می‌شود یکی از حقوقدانان زنی که از سوی دیوان عالی دادگستری ونزوئلا در راس شورای ملی انتخاباتی این کشور منصوب شده از افراد تحت تحریم دولت کانادا است.

اپوزسیون ونزوئلا ماه دسامبر سال ۲۰۱۵ با پیروزی در انتخابات پارلمانی ۱۱۲ کرسی از ۱۶۷ کرسی مجلس این کشور را از آن خود کردند. پارلمان ونزوئلا در حال حاضر تنها نهادی است که کنترل آن را مخالفان در دست دارند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا خوان گوایدو را به‌عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا «به رسمیت نمی‌شناسد»

مادرو: برای گفتگو با ترامپ براساس «احترام متقابل» آماده‌ام

«انقلابی‌های گرسنه» در انتخابات ونزوئلا؛ مسبب تحریم‌های آمریکاست یا سیاست‌های چاوز و مادورو؟