مخالفان دولت ونزوئلا انتخابات پارلمانی را تحریم کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
مخالفان دولت ونزوئلا انتخابات پارلمانی را تحریم می‌کنند
مخالفان دولت ونزوئلا انتخابات پارلمانی را تحریم می‌کنند   -   کپی رایت  AP Photo

اپوزیسیون ونزوئلا که اکثریت پارلمان را در دست دارد روز یکشنبه با «شوخی» خواندن روند انتخابات در این کشور تاکید کرد که در انتخابات پارلمانی پیش رو شرکت نخواهد کرد.

نمایندگان یازده تشکل سیاسی از جمله چهار حزب اصلی اپوزیسیون با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام مطلب یاد شده تصریح کردند: «احزاب دمکراتیک ونزوئلا هیچ شوخی انتخاباتی سازماندهی شده توسط دیکتاتور (نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور) را که تنها در راستای منافع وی تدارک دیده خواهد شد،‌ جدی نگرفته و به رسمیت نخواهند شناخت.»

احزاب مخالف دولت ونزوئلا رویکرد دستگاه حاکمه برای توسل جستن به انتخابات قانونگذاری جهت ایجاد تغییر در ترکیب نمایندگان پارلمان را فرایندی در راستای تامین منافع «دیکتاتوری» قلمداد و آن را زمینه‌ساز تشدید بحران سیاسی در این کشور توصیف کرده‌‌‌اند.

دیوان عالی دادگستری در ونزوئلا روز جمعه اعضای جدید هیات رئیسه شورای ملی انتخاباتی را که قرار است بر روند برگزاری انتخابات پارلمانی پیش رو نظارت کند، معرفی و منصوب کرد.

انتخابات پارلمانی در ونزوئلا که هنوز تاریخ مشخصی برای آن اعلام نشده قرار است تا پایان سال جاری میلادی برگزار شود.

اپوزیسیون ونزوئلا دیوان عالی دادگستری این کشور را به جهت نزدیکی به حکومت چاویست،‌ مرجعی بدون صلاحیت برای تعیین ناظران انتخاباتی قلمداد می‌کنند.

گفته می‌شود یکی از حقوقدانان زنی که از سوی دیوان عالی دادگستری ونزوئلا در راس شورای ملی انتخاباتی این کشور منصوب شده از افراد تحت تحریم دولت کانادا است.

اپوزسیون ونزوئلا ماه دسامبر سال ۲۰۱۵ با پیروزی در انتخابات پارلمانی ۱۱۲ کرسی از ۱۶۷ کرسی مجلس این کشور را از آن خود کردند. پارلمان ونزوئلا در حال حاضر تنها نهادی است که کنترل آن را مخالفان در دست دارند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید