Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مادرو: برای گفتگو با ترامپ براساس «احترام متقابل» آماده‌ام

نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا
نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ روز دوشنبه تاکید کرده بود که تنها برای «خروج صلح‌آمیز نیکلاس مادورو از قدرت» با رئیس جمهوری ونزوئلا دیدار خواهد کرد.

آگهی

نیکلاس مادورو، رئيس جمهوری ونزوئلا روز دوشنبه برای گفتگو با دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود براساس اصل «احترام متقابل» ابراز آمادگی کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه ای با پایگاه اینترنتی «اکسیوس» که روز یکشنبه منتشر شد ضمن کم اهمیت جلوه دادن تصمیم پیشین خود مبنی بر به رسمیت شناختن خوان گوایدو، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا از احتمال دیدارش با نیکلاس مادورو سخن گفته بود. دونالد ترامپ گفته بود: «شاید درباره اش فکر کنم. مادورو مایل به ملاقات است و من هم هرگز با دیدار کردن مخالفتی ندارم.»

او با این حال روز دوشنبه در صفحه توئیترش تاکید کرد که تنها برای «خروج صلح آمیز نیکلاس مادورو از قدرت» با رئیس جمهوری ونزوئلا دیدار خواهد کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در مقابل نیکلاس مادورو در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ در مصاحبه با خبرگزاری دولتی کشورش گفت: «اگر لازم باشد آماده هستم تا محترمانه با رئیس جمهور دونالد ترامپ گفتگو کنم.»

رئیس جمهوری ونزوئلا بدون اشاره به توئیت روز دوشنبه دونالد ترامپ افزود: «همانطور که با جو بایدن گفتگو کردم می توانم با دونالد ترامپ هم صحبت کنم.»

جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیش از این در کسوت معاون باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده با نیکلاس مادورو دیدار کرده است.

واشنگتن از آغاز سال ۲۰۱۹ با به رسمیت شناختن خوان گوایدو به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا به دنبال سرنگونی نیکلاس مادورو است. آمریکا نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۸ در ونزوئلا را مانند مخالفان دولت این کشور به رسمیت نمی شناسد. نیکلاس مادورو در آن انتخابات به پیروزی رسید اما مخالفان او بر وقوع «تقلب» در روند رای گیری تاکید می کنند.

در حالی که بسیاری از کشورهای غربی خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناخته اند، کشورهای روسیه، چین، کوبا و ایران از حامیان اصلی دولت نیکلاس مادورو به شمار می روند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفان دولت ونزوئلا انتخابات پارلمانی را تحریم کردند

گوایدو: اپوزیسیون ونزوئلا شورای ملی «دروغین» انتخابات را به رسمیت نمی‌شناسد

پاریس: خبر اختفای خوان گوایدو در سفارت فرانسه در ونزوئلا جعلی است