پاریس: خبر اختفای خوان گوایدو در سفارت فرانسه در ونزوئلا جعلی است

خوان گوایدو
خوان گوایدو Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد خبر اختفای خوان گوایدو، رئیس جمهوری خودخوانده و مخالف دولت ونزوئلا در سفارتخانه این کشور در کاراکاس جعلی است و تکذیب می شود.

آگهی

وزارت خارجه فرانسه خبر مربوط به مخفی شدن خوان گوایدو، مخالف مشهور و رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا، در سفارتخانه و یا کنسولگری این کشور در ونزوئلا را «جعلی» دانست.

پاریس تاکید کرد «بارها در روزهای اخیر به مقامات دولت نیکلاس مادورو گفته ایم که خوان گوایدو در هیچ کدام از املاک متعلق به کشور فرانسه در ونزوئلا مخفی نشده است.»

پیش از وزارت خارجه فرانسه، نماینده خوان گوایدو که در مادرید بسر می برد نیز خبر مخفی شدن مخالف دولت ونزوئلا در سفارت و یا کنسولگری فرانسه را تکذیب کرد. ایزادورا زوبیاگا به رسانه‌های فرانسه گفت: « خوان گوایدو در هیچ سفارتخانه‌ای نیست چرا که اصولا نیازی به مخفی شدن ندارد. کسانی که باید مخفی شوند بی‌تردید همانهایی هستند که برای بازداشتشان پاداش نقدی تعیین کرده اند.»

کاخ سفید برای بازداشت نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا و برخی از نزدیکانش ۱۵ میلیون دلار پاداش نقدی تعیین کرده است.

دیروز، خورخه آرتزا، وزیر خارجه ونزوئلا ایده مخفی شدن گوایدو در سفارت فرانسه در کاراکاس را «معقول دانست. »

سه روز پیش از او، نیکلاس مادورو، با صراحت در سخنرانی اعلام کرد که «خوان گوایدو در یکی از سفارتخانه‌های پایتخت» مخفی شده است.

وزیر خارجه ونزوئلا در گفتگو با رادیوهای محلی ضمن تایید این خبر گفته بود: « نیروهای امنیتی درصورت مخفی شدن گوایدو در سفارتخانه‌های اسپانیا و یا فرانسه نمی توانند وارد شده و او را بازداشت کنند.» خورخه آرتزا در سخنان خود خطاب به رهبران اسپانیا و فرانسه گفت: « اگر این دو کشور گوایدو را مخفی کرده باشند باید بهای آن را بپردازند.»

فرانسه و اسپانیا به همراه ۴۸ کشور دیگر از جمله ایالات متحده، خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا شناسایی کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مادرو: برای گفتگو با ترامپ براساس «احترام متقابل» آماده‌ام

آمریکا در حمایت از اپوزیسیون دولت مادورو تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تمدید می‌کند

انگلیسی حرف زدن عجیب مادورو؛ «جنون نازی‌گونه نتانیاهو می‌تواند ما را به جنگ جهانی سوم بکشاند»