Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

خوشحال‌ترین افراد از نتیجه انتخابات آمریکا به اعتقاد ترامپ: اول رهبران چین بعد ایران

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا درجورجیا
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا درجورجیا Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در نخستین گردهمایی خود از زمان شکست در انتخابات ریاست جمهوری بار دیگر درباره تقلب در انتخابات سخن گفت و به مقام‌های هم حزبی‌اش در ایالت جورجیا تاخت چراکه از نظر وی آن‌ها کمکی نکردند که نتایج این ایالت به نفع او تغییر کند.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در نخستین گردهمایی خود از زمان شکست در انتخابات ریاست جمهوری بار دیگر درباره تقلب در انتخابات سخن گفت و به مقام‌های هم حزبی‌اش در ایالت جورجیا تاخت، چراکه از نظر وی آن‌ها کمکی نکردند که نتایج این ایالت به نفع او تغییر کند.

وی در ایالت جورجیا به نتایج اعلام شده انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: «می‌گویند از نظر تاریخی اگر در ایالت فلوریدا برنده شوید و اگر در ایالت اوهایو نیز پیروز بیرون بیایید، هرگز یک انتخابات را نمی‌بازید.»

وی بلافاصله تاکید کرد: «ما هرگز در انتخابات شکست نخورده‌ایم. ما در این انتخابات پیروز می‌شویم.»

دونالد ترامپ همچنین با اشاره به نتایج اعلام شده که طبق آن رقیب دموکراتش پیروز انتخابات است، افزود: «خوشحال‌ترین افراد در حال حاضر در جهان رهبران چین هستند. بعد از آن‌ها رهبران ایران خوشحال‌تریند.» وی سپس تصریح کرد که در چهار سال آینده طوری عمل می‌کند [در مقابل ایران و چین] که تا کنون کسی اینگونه رفتار نکرده است.

وی سپس تاکید کرد که چینی‌ها می‌گویند اگر سیاست «اول آمریکا» را کنار بگذارید با شما توافق خواهیم کرد. ترامپ سپس مدعی شد که دموکرات‌ها این موضوع را قبول کرده‌اند.

صحبت‌های ترامپ درباره ایران و چین

پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ بارها گفته بود که جو بایدن بسیار نزدیک به چین است و اگر پیروز انتخابات شود ایالات متحده نیز در اختیار چین قرار می‌گیرد.

ترامپ با اشاره به اینکه جو بایدن، جان کری را نماینده خود در امور آب و هوا کرده است گفت که نخستین کار او این است که به توافق پاریس برگردد و هزینه بر کشور تحمیل کنید و بعد از آن میلیاردها دلار به ایران می‌دهد در حالیکه اگر من پیروز انتخابات شوم ایران در همان ساعت اول در دفتر من است تا توافق امضا کنیم.

وی با این حال بلافاصله افزود: «البته هنوز هم این امکان وجود دارد»

دونالد ترامپ که به منظور حمایت از دو نامزد جمهوری‌خواه که به دور دوم انتخابات سنا راه یافته‌اند به جورجیا سفر کرده بود، با این حال بیشتر زمان ۹۰ دقیقه‌ای سخنان خود را صرف مخالفت با نتایج انتخابات ریاست جمهوری کرد. جمهوریخواهان پنجاه کرسی و دموکراتها چهل و هشت کرسی سنا را تاکنون تصاحب کرده اند و این دو کرسی ایالت جورجیا در واقع تکلیف اکثریت سنا را مشخص خواهد کرد.

وی گفت: «آن‌ها تقلب کردند، در انتخابات ریاست جمهوری ما تقلب کردند اما ما همچنان در آن پیروز خواهیم شد. آن‌ها قصد دارند در انتخابات سنا نیز تقلب کنند.» وی تاکید کرد که در دیوان عالی پرونده شکایت از انتخابات را پیش می برد.

جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توانست ۳۰۶ رای الکترال کسب کند در حالیکه سهم ترامپ ۲۳۲ رای الکترال بود. البته کالج های الکتروال چند روز دیگر بصورت رسمی گزینه خود را انتخاب می کنند.

ترامپ در گردهمایی شب گذشته خود گفت: «اگر شکست خورده بودم بازنده بسیاربخشنده ای می‌بودم، اگر باخته بودم می‌گفتم که باختم و به فلوریدا می‌رفتم و با مساله راحت برخورد می‌کردم. اما شما به هیچ عنوان نمی‌توانید قبول کنید وقتی می بینید آنها در حال دزدی و چنگ اندازی و سرقت هستند.»

وی درباره نامزدی در انتخابات ۲۰۲۴ گفت: «می‌خواهیم کاخ سفید را دوباره به دست آوریم. نمی‌خواهیم تا سال ۲۰۲۴ صبر کنیم. می‌خواهم سه هفته دیگر برگردم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سن و سال جو بایدن؛ دست دموکرات‌ها برای جایگزینی او در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا خالی است

نتایج یک پژوهش: آمریکا در انرژی هسته‌ای ۱۵ سال از چین عقب است

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد