دونالد ترامپ: ایران برای توافق با ما می‌میرد

Morry Gash
Morry Gash   -  Copyright  Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی

«اگر در این انتخابات پیروز شویم، ایران همان هفته اول برای توافق ما را فرا خواهد خواند. آنها برای توافق با ما می‌میرند. تولید ناخالص ملی آنها ۲۷ درصد کاهش یافته و آنها دیگر برای ترور پول کافی ندارند.»

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده در سخنرانی روز پنجشنبه ۱۷ سپتامبر در جمع هواداران خود با بیان اینکه ایران به توافق با آمریکا تمایل دارد بار دیگر از تصمیم خود برای خروج از برجام دفاع کرد.

آقای ترامپ گفت: «اگر در این انتخابات پیروز شویم، ایران همان هفته اول برای توافق ما را فرا خواهد خواند. آنها برای توافق با ما می‌میرند. تولید ناخالص ملی آنها ۲۷ درصد کاهش یافته و آنها دیگر برای ترور پول کافی ندارند.»

«جایزه صلح نوبل، جایزه صلح نوبل»

او همچنین درباره تصمیمش برای خروج از برجام به محض تصدی ریاست‌جمهوری نیز گفت: «اگر من به آن توافق احمقانه پایان نمی دادم، دیگر خبری از توافق در خاورمیانه نبود، حالا همه کشورها می‌خواهند به آن {توافقی که میان امارات و اسرائیل منعقد شد و بعدتر بحرین به آن پیوست} بپیوندند.»

برخی در میان جمعیت در این بخش از سخنرانی شعار دادند «جایزه صلح نوبل، جایزه صلح نوبل» و آقای ترامپ که لبخند رضایت بخشی روی لب داشت از این افراد تشکر کرد.

پیش از این نیز کریستین تایبرینگ-جید، نماینده راست افراطی نماینده پارلمان نروژ از بنیاد نوبل خواسته بود به دلیل اجرای توافق صلح میان اسرائیل و امارات عربی متحده دونالد ترامپ را نامزد دریافت جایزه صلح نوبل کند.

مطالب مرتبط