Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نسل پنجم شبکه تلفن همراه با وجود برخی مخالفت‌ها در فرانسه فعال شد

نسل پنجم شبکه تلفن همراه
نسل پنجم شبکه تلفن همراه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت فرانسه در حالی با راه‌اندازی نسل پنجم شبکه تلفن همراه موافقت کرد که بسیاری از شخصیت‌های سیاسی و فعالان محیط‌زیست از تبعات استفاده از این فناوری اظهار نگرانی کرده‌اند.

آگهی

نسل پنجم شبکه تلفن همراه (5G) روز چهارشنبه با وجود برخی مخالفت ها در فرانسه فعال شد.

این فناوری در حالی به طور رسمی راه اندازی شد که فرانسه به گفته مسئولان شرکت های ارائه دهنده خدمات ارتباطی هنوز با استفاده گسترده از آن فاصله دارد. با این حال شرکت های مخابراتی از مقامات فرانسه خواسته اند تا بدون وقفه به نصب راه اندازی زیرساخت های لازم برای استفاده از نسل پنجم شبکه تلفن همراه ادامه دهند.

جدیدترین فناوری شبکه تلفن همراه در فرانسه فعلا تنها در مناطقی در دسترس خواهد بود که شرکت های مخابراتی حدود ۵۰۰ آنتن مرحله آزمایشی را نصب کرده اند. این مناطق شامل برخی شهرهای اصلی از جمله پاریس، مارسی و لیون و حومه آنها می شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شرکت های مخابراتی تخمین می زنند که ارائه خدمات نسل پنجم شبکه تلفن همراه در فرانسه طی نیمه دوم سال ۲۰۲۱ گسترش یابد.

دولت فرانسه در حالی با راه اندازی نسل پنجم شبکه تلفن همراه موافقت کرد که بسیاری از شخصیت های سیاسی و فعالان محیط زیست از تبعات استفاده از این فناوری اظهار نگرانی کرده اند.

AP Photo
نسل پنجم شبکه تلفن همراهAP Photo

مخالفان نسل پنجم شبکه تلفن همراه بر این باور هستند که این فناوری با موج های الکترومغناطیسی خود تبعات بهداشتی و محیط زیستی خواهد داشت. شهرداران سبز یا چپگرای برخی از شهرهای فرانسه از دولت امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور خواسته بودند تا با تعویق زمان راه اندازی نسل پنجم شبکه تلفن همراه دستور تهیه گزارشی درباره پیامدهای بهداشتی و محیط زیستی آن را صادر کند.

در بسیاری از تئوری های توٓطئه پخش شده درباره شیوع ویروس کرونا طی ماه های گذشته به نسل پنجم شبکه تلفن همراه هم اشاره شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی از ایمنی اینترنت 5G؛ صدها پرواز به مقصد آمریکا لغو شدند

از نسل پنجم شبکه تلفن همراه به نسل ششم؛ اروپا برای 6G خیز برداشت

اپل هفته آینده از آیفون ۱۲ مجهز به نسل پنجم شبکه تلفن همراه رونمایی می‌کند