Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

درخواست تعویق نسل پنجم اینترنت در فرانسه؛ ماکرون: به چراغ نفتی بر نمی‌گردیم

نسل پنجم اینترنت تلفن همراه
نسل پنجم اینترنت تلفن همراه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس‌جمهوری فرانسه منتقدان استفاده از فناوری نسل پنجم اینترنت تلفن همراه را با «آمیش‌ها» مقایسه کرد.

آگهی

سخنان اخیر امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه علیه منتقدان استفاده از فناوری نسل پنجم اینترنت تلفن همراه، اعتراض برخی از مخالفان دولت و هواداران محیط زیست را برانگیخت.

رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه منتقدان استفاده از فناوری نسل پنجم اینترنت تلفن همراه (5G) را با «آمیش ها» مقایسه کرد. «آمیش ها» گروهی از پیروان مسیحیت در آمریکا هستند که به شیوه سنتی و بدون استفاده از فناوری های جدید زندگی می کنند.

امانوئل ماکرون همچنین منتقدان نسل پنجم اینترنت تلفن همراه را متهم کرد که به دنبال بازگشت به دوران استفاده از «چراغ نفتی» هستند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
یکی از آنتن‌های نسل پنجم اینترنت تلفن همراهAP Photo

این سخنان رئيس جمهوری فرانسه پس از آن بیان شد که ۷۰ سیاستمدار هوادار محیط زیست و چپگرا خواستار تعویق راه اندازی فناوری نسل پنجم اینترنت تلفن همراه شدند. آنها بر لزوم تحقیق درباره تاثیر زیرساخت های این فناوری بر محیط زیست و سلامت انسان تاکید کردند.

ژان لوک ملانشون، رهبر حزب چپگرای «فرانسه سرکش» و رقیب امانوئل ماکرون در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۷، یانیک ژدو، نامزد بالقوه سبزها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۲ و میشل روبیرولا، شهردار مارسی از جمله امضاءکنندگان درخواست تعویق راه اندازی فناوری نسل پنجم اینترنت تلفن همراه بودند.

منتقدان استفاده از این فناوری پس از اظهارات طعنه آمیز امانوئل ماکرون یادآوری کردند که رئیس جمهوری فرانسه پیش از این وعده داده بود تا توصیه های «مجمع شهروندان برای آب و هوا» از جمله تعویق استفاده از فناوری نسل پنجم اینترنت تلفن همراه را اجرا خواهد کرد.

امانوئل ماکرون به دنبال جنبش اعتراضی «جلیقه زردها» در فرانسه «مجمع شهروندان برای آب و هوا» را با مشارکت ۱۵۰ شهروند که به قید قرعه انتخاب شده بودند تشکیل داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احتمال اختلال در ارتفاع‌سنج هواپیما با گوشی‌های ۵جی؛ فرانسه هشدار داد

حمله به مظنون تازه شیوع کرونا؛ آنتن‌های نسل پنجم تلفن‌ همراه تخریب شدند

هشدار دانشمندان: نسل پنجم شبکه تلفن همراه می‌تواند سرطانزا و ضد باروری باشد