Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فوتبال برای دوستی؛ مسابقات آنلاین برگزار شد و رکورد شرکت‌کنندگان شکست

فوتبال برای دوستی سال ۲۰۲۰
فوتبال برای دوستی سال ۲۰۲۰ Copyright F4F website
Copyright F4F website
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«شبیه‌ساز فوتبال چندبازیکنی» برنامه‌ای است که همه می‌توانند با کمک آن به تیم‌های بین‌المللی بپیوندند و به‌شکل همزمان و آنلاین فوتبال بازی کنند.

آگهی

گرچه بیماری همه‌گیر ویروس کرونا برگزاری رویدادهای ورزشی را متوقّف کرده، اما درسِ سازگار کردن خود با دیگری را از طریق ورزش‌های گروهی و تیمی، می‌توان به‌شکل آنلاین هم آموخت.

برنامه ورزشی-فرهنگیِ «فوتبال برای دوستی» که از سال ۲۰۱۳، هر سال از سوی موسسهٔ گازپرام، و با پیشتیبانی فیفا و یوفا برگزار می‌شود فقط مسابقه فوتبال نوجوانان نیست.

برنامهٔ «فوتبال برای دوستی» برای بچه‌هایی که از نقاط مختلف جهان می‌آیند، فرصت منحصربه‌فردی است تا با ستارگان این ورزشِ محبوب دیدار کنند، کنار هم توپ بزنند و نیز ارزشهای اخلاقی ورزش را بیاموزند.

برنامهٔ امسال به‌شکل بازی ویدئویی آنلاین برگزار شد و رکورد شرکت‌کنندگان را شکست. شرکت‌کنندگان نوجوان از کشورهای مختلف می‌توانستند از طریق آنلاین با هم دوست و هم‌تیمی شوند. آنها همچنین این امکان را داشتند که خبرنگار ورزشی باشند و با ستاره‌های محبوب خود مصاحبه کنند.

F4F
فوتبال برای دوستی ۲۰۱۹F4F

رابرت پیرس، ستارهٔ پیشین آرسنال، در کنار لوییس گارسیا، کلی اسمیت و شماری دیگر، یکی از مهمان ویژهٔ این دوره از مسابقات فوتبال برای دوستی بود و در سری ویدئوییِ «جای من استادیوم است»، تکنیک‌های مهار توپ را به نوجوانان آموزش می‌داد.

بناست یک برنامهٔ زندهٔ تلویزیونی هم با همین عنوان، یعنی «جای من استادیوم است»، با اجرای روبرتو کارلوس، ستارهٔ پیشین رئال مادرید اجرا شود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ولادیمیر سرووف، مدیر برنامهٔ بین‌المللی فوتبال برای دوستی می‌گوید «شبیه‌ساز فوتبالی چندبازیکنی» برنامه‌ای است که همه می‌توانند با کمک آن به تیم‌های بین‌المللی بپیوندند و به‌شکل همزمان و آنلاین فوتبال بازی کنند.

F4F
فوتبال برای دوستیF4F

اجرای چنین بازی عظیمی به شکل همزمان و زنده چالشی بزرگ بوده است و متخصصان و کارشناسان فنّی زیادی لازم داشته تا بتوانند برای ساخت چنین سامانهٔ عظیم دیجیتالی راه‌حل‌های فنّی ابداع کنند.

امسال که امکان برگزاری مسابقات فوتبال، مانند گذشته،‌ وجود نداشت، بچه‌هایی که پیشتر نتوانسته‌ بودند به برنامهٔ فوتبال برای دوستی بپیوندند نیز توانستند در حالی که در خانهٔ خود نشسته‌اند در این مسابقات شرکت کنند و این خود امتیاز بزرگی برای برگزارکنندگان به‌شمار می‌رفت که با وجود محدودیت‌های فعلی توانستند به «فوتبال برای دوستی» معنای تازه‌ای بدهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فوتبال برای دوستی؛ چگونه نوجوان سوئدیِ علاقمند به فوتبال سرطان را تَکل کرد؟

«فوتبال برای دوستی»؛ دومین دورهٔ مسابقات قهرمانی جهان دیجیتال

برگزاری تورنمنت «فوتبال برای دوستی» با حضور نوجوانان سوری