فرانسوی‌ها از سربریده‌شدن معلم فرانسوی شوکه شده‌اند

تصویر از ویدیو
تصویر از ویدیو Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

قاتل این معلم فرانسوی، جوان ۱۸ ساله چچنی‌تبار، متولد مسکو و نامش «عبدالله آ.» اعلام شده است. وی پس از به قتل رساندن معلم مدرسه به ضرب گلوله پلیس فرانسه از پای در آمد.

آگهی

فرانسوی‌ها از سر بریده شدن معلمی در شهر کوچک «کونفلان سنت اونورین» در ۴۰ کیلومتری پاریس شوکه شده‌اند. ساموئل پاتی ۴۷ ساله که تاریخ، جغرافی و علوم مدنی تدریس می‌کرد اخیرا سر کلاس درس کاریکاتورهایی از پیامبر اسلام را به دانش‌ آموزان نشان داده بود، کاریکاتورهایی که مجله فکاهی شارلی ابدو، منتشر کرده بود.  

قاتل این معلم فرانسوی، جوان ۱۸ ساله چچنی‌تبار، متولد مسکو و نامش «عبدالله آ.» اعلام شده است. وی پس از به قتل رساندن معلم مدرسه به ضرب گلوله پلیس فرانسه از پای در آمد. 

یکی از ساکنان «کونفلان سنت اونورین» در ۱۰۰ متری مدرسه زندگی می‌کند و دیگری دخترش دانش‌آموز همین مدرسه بوده است. می‌گویند اینجا محله بسیار آرامی بوده و هیچوقت فکر نمی‌کردند چنین قتلی اینجا روی دهد.

آقای میانسالی که دخترش دانش‌آموز همین مدرسه است می‌گوید: «معلم دخترم نبود اما به چهره می‌شناختمش. به خانواده این معلم فکر کنید. فقط به خاطر اینکه سر کلاس از آزادی بیان سخن گفته بود. اینجا محله بسیار آرامی است. شنیدم که [مهاجم] از جای دیگری به اینجا آمده بود.»

خانم جوان دیگری که ساکن منطقه «ایولین» است به خبرنگار خبرگزاری فرانسه می‌گوید: « شوکه‌ایم و نمی‌توانیم آنچه روی داده را باور کنیم. مشاهده چنین حادثه‌ای آنهم در جای به این کوچکی خیلی شوک‌آور است. البته چنین چیزی هرجای دنیا که اتفاق بیفتد شوکه کننده است.»

هنوز خاطره «حمله تروریستی» شارلی ابدو از اذهان فرانسوی‌ها پاک نشده است. سر بریده شدن معلم فرانسوی شوک تازه‌ای به شهروندان این کشور وارد کرده است.

هفتم ژانویه ۲۰۱۵ میلادی ۲ فرد مسلح با حمله به دفتر مجله طنز شارلی ابدو در پاریس ۱۲ نفر را کشتند و ۱۰ نفر را زخمی کردند. هفته‌نامه شارلی ابدو در آن سال کاریکاتورهایی از پیامبر مسلمانان را منتشر کرده بود و اخیرا دوباره کاریکاتورهایی از پیامبر اسلام را منتشر کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اقرار دانش‌آموز ۱۳ ساله در مورد معلم سربریده شده فرانسوی: از ترس پدرم دروغ گفتم

قاتل ۱۸ ساله چچنی‌تباری که معلم فرانسوی را سر برید که بود؟

کشته شدن دست‌کم ۷ نفر در پی حمله با چاقو داخل یک مرکز خرید در شهر سیدنی استرالیا