Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

عبور نرخ رسمی دلار از ۳۱ هزار تومان؛ سکه ۱۶ میلیون تومانی هم معامله شد

تابلوی قیمت‌ها و ویترین یک صرافی در تهران
تابلوی قیمت‌ها و ویترین یک صرافی در تهران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بانک مرکزی ایران در جریان معاملات روز یکشنبه بازار ایران، نرخ رسمی عرضه دلار را با جهش هزار و ۲۰۰ تومانی به رکورد ۳۱ هزار و ۱۵۰ تومان رساند؛ همزمان نرخ آزاد دلار و بهای طلا و سکه نرخ‌های بی‌سابقه جدیدی را ثبت کردند.

آگهی

نرخ رسمی عرضه دلار با جهش هزار و ۲۰۰ تومانی در جریان معاملات روز یکشنبه بازار ایران با عبور از مرز ۳۱ هزار تومان رکورد جدیدی را ثبت کرد.

بانک مرکزی ایران در ابتدای مبادلات روز یکشنبه، نرخ عرضه دلار در شبکه صرافی تحت مدیریت خود را تا ۳۱ هزار و ۵۰ تومان افزایش داد. همزمان، نرخ آغازین بازار آزاد ارز تهران با افزایش ۴۰۰ تومانی نسبت به نرخ پایانی داد و ستدهای روز شنبه به ۳۱ هزار و ۳۰۰ تومان رسید. پس از آن که نرخ رسمی عرضه دلار ۱۰۰ تومان دیگر افزایش یافت، بهای آزاد دلار تا سطح بی‌سابقه ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان بالا رفت.

در چنین شرایطی بانک مرکزی ایران اعلام کرد که سقف خرید بانک‌ها و صرافی‌ها در بازار متشکل ارزی به ۵۰۰ هزار دلار افزایش می‌یابد و بانک مرکزی روزانه ۵۰ میلیون دلار به صورت اسکناس در این بازار عرضه خواهد کرد.

با آغاز عرضه دلار ۳۱ هزار و ۱۵۰ تومانی توسط شبکه رسمی صرافی‌ها، بهای آزاد دلار سیر نزولی به خود گرفت و تا ۳۱ هزار و ۱۵۰ تومان کاهش یافت.

هر یورو نیز روز یکشنبه تا ۳۷ هزار و ۶۰۰ تومان اوج گرفت ولی با نزدیک شدن به ساعات‌های پایانی مبادلات بازار آزاد تهران تا ۳۶ هزار و ۸۰۰ تومان عقب‌نشینی کرد که هم نرخ با قیمت عرضه یورو توسط صرافی‌های تحت مدیریت بانک مرکزی ایران بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

با وجود تعطیلی روز یکشنبه بازار جهانی طلا، رشد قیمت دلار در بازار ایران موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا با ثبت رکوردی جدید به ۱۶ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان برسد. البته این نرخ با کاهش نسبی نرخ ارز در ساعت‌های پایانی مبادلات روز یکشنبه ۲۵۰ هزار تومان کاهش یافت. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز در بازار تهران پس از عبور از قیمت یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، در آستانه تمام معاملات روز یکشنبه به یک میلیون و ۴۴۰ هزار تومان رسید.

هر اونس طلا در پایان معاملات جمعه شبِ بازار جهانی تا هزار و ۹۳۰ دلار صعود کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کاهش همزمان آمار بیکاران و شاغلان و افزایش جمعیت غیرفعال اقتصادی در ایران

ثبت رکورد تازه؛ ارزش لیر ترکیه به کم‌ترین حد در مقابل دلار آمریکا رسید

تلاش جمهوری اسلامی برای تعیین جایگزین رئیسی؛ شور و شوق مردم برای بازی همستر از انتخابات بیشتر است