همه‌گیری کرونا؛ بیشترین آمار مرگ و میر روزانه در کدام کشور به ثبت رسید؟

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
شیوع ویروس کرونا در هند
شیوع ویروس کرونا در هند   -   کپی رایت  AP Photo

آمار مرگ و میر روزانه بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در سطح جهان تا پایان روز چهارشنبه در حالی به مرز شش هزار نفر رسید که طبق آمار رسمی کشورهای مختلف، این ویروس تاکنون جان بیش از یک میلیون نفر را گرفته است.

بیشترین آمار مرگ و میر روزانه بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در هند به ثبت رسید. بنا به اعلام مقامات این کشور ۹۷۱ نفر روز چهارشنبه بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا جان خود را از دست دادند. آمریکا پس از هند با ثبت مرگ ۹۱۰ بیمار مبتلا به کووید۱۹ بیشترین آمار مرگ و میر روزانه را داشت. در برزیل نیز روز چهارشنبه ۷۳۴ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند.

تاکنون بیش از ۳۶ میلیون و ۲۴۶ هزار مورد ابتلا به کرونا در سطح جهان شناسایی شده  و تخمین زده می‌شود که از این تعداد حال بیش از ۲۵ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر بهبود یافته باشد. 

تاکنون دست‌کم یک میلیون و ۵۷ هزار نفر نیز به دنبال ابتلا به این ویروس جان خود را در سراسر جهان از دست داده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بیشترین آمار مرگ و میر کرونا در فهرست جهانی کشورهایی که با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند نیز در آمریکا (با بیش از ۲۱۱ هزار مورد) به ثبت رسیده است. برزیل با بیش از ۲۲۸ هزار جان باخته پس از آمریکا در جایگاه دوم قرار دارد. آمار مرگ و میر این بیماری همه‌گیر در هند نیز به بیش از ۱۰۵ هزار رسیده است و به این ترتیب این کشور پس از آمریکا و برزیل در جایگاه سوم قرار دارد.

کرونا در ایران جان ۲۳۰ نفر دیگر را گرفت

وزارت بهداشت ایران روز پنج‌شنبه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۳۰ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. به این ترتیب شمار جان باختگان کووید۱۹ در ایران به ۲۷ هزار و ۸۸۸ نفر رسید.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران وضعیت استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد از نظر میزان شیوع ویروس کرونا قرمز است.

استان‌های کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز از نظر این وزارتخانه در وضعیت هشدار به سر می‌برند.