Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آغازمحاکمه سالوینی به اتهام جلوگیری از پهلوگیری کشتی پناهجویان درایتالیا

ماتئو سالوینی، وزیر کشور پیشین ایتالیا
ماتئو سالوینی، وزیر کشور پیشین ایتالیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادستانان ایتالیایی رهبر حزب راست افراطی «لگا» را به دلیل جلوگیری از ورود کشتی حامل ۱۱۶ پناهجو به بنادر این کشور به «سوءاستفاده از قدرت» متهم کرده‌اند.

آگهی

ماتئو سالوینی، وزیر کشور سابق ایتالیا روز شنبه به اتهام جلوگیری از پهلوگیری کشتی حامل پناهجویان در بنادر ایتالیا در جلسه دادگاه حضور می یابد.

دادستانان ایتالیایی رهبر حزب راست افراطی «لگا» را به دلیل جلوگیری از ورود کشتی حامل ۱۱۶ پناهجو به بنادر این کشور به «سوءاستفاده از قدرت» متهم کرده اند. ماتئو سالوینی در دوران فعالیتش به عنوان وزیر کشور ایتالیا سیاست «بنادر بسته» را برای جلوگیری از ورود پناهجویان به این کشور دنبال می کرد.

مجلس سنای ایتالیا پیش از این با لغو مصونیت ماتئو سالوینی موافقت کرده بود. به این ترتیب وزیر کشور پیشین ایتالیا در صورت اثبات جرم ممکن است به حداکثر ۱۵ سال زندان محکوم شود.

رهبر راست افراطی ایتالیا روز شنبه اندکی پیش از آغاز جلسه محاکمه اش در شهر کاتانیا در جزیره سیسیل بدون اینکه با خبرنگاران سخن بگوید وارد ساختمان دادگاه شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این ایتالیایی‌ها هستند که در انتخابات بعدی خواهند گفت سالوینی عملکرد خوبی داشته است یا بد!
ماتئو سالوینی
رهبر راست افراطی ایتالیا

دولت وقت ایتالیا در تابستان سال ۲۰۱۹ به مدت چند روز از پهلوگیری کشتی حامل ۱۱۶ پناهجو جلوگیری کرد. ماتئو سالوینی در دولتی که حزب «لگا» با ائتلاف با جنبش پنج ستاره تشکیل داده بود از ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ تا ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ وزیر کشور بود.

رهبر حزب «لگا» نظام قضایی ایتالیا را متهم کرده است که با محاکمه او قصد دارد به جای رای دهندگان تصمیم گیری کند. ماتئو سالوینی روز پنجشنبه در جمع هوادارانش در جزیره سیسیل گفت: «این ایتالیایی‌ها هستند که در انتخابات بعدی خواهند گفت سالوینی عملکرد خوبی داشته است یا بد!»

وزیر کشور پیشین ایتالیا در دفاع از خود تاکید می کند که تصمیم جلوگیری از پهلوگیری کشتی حامل ۱۱۶ پناهجو با موافقت کل دولت و جوزپه کنته، نخست وزیر ایتالیا گرفته شده بود. این در حالی است که جوزپه کنته با رد این ادعا بر این باور است که ماتئو سالوینی در زمان حضورش در دولت اختیارات وزیر کشور را افزایش داده بود و به این ترتیب مسئولیت تصمیم اتخاذ شده درباره پناهجویان برعهده خود او است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارشی تحقیقی: آژانس مرزبانی و گارد ساحلی اروپا حقوق پناهجویان را نقض کرده است

ژنرال بدنام ایتالیایی از سوی سالوینی نامزد اصلی برای انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا معرفی شد

جنجال در ایتالیا بر سر تعطیلی یک مدرسه برای عید فطر