دو ماه حبس تعلیقی در فرانسه برای نشر ویدئوی ساخت کوکتل مولوتف

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
پرتاب کوکتل مولوتف توسط یک جلیقه زرد در فرانسه
پرتاب کوکتل مولوتف توسط یک جلیقه زرد در فرانسه   -  کپی رایت  AFP

فردی در فرانسه به دلیل اشتراک آموزش آنلاین نحوه ساخت کوکتل مولوتف به ۲ ماه حبس تعلیقی محکوم شد.

فرانسوا پِرن، دادستان عمومی شهر نانسی روز جمعه ضمن تایید این خبر گفت که متهم لینکی از یک ویدیو در خصوص نحوه ساخت کوکتل مولوتف را روی یک وبسایت متعلق به «جلیقه زردها» به اشتراک گذاشته است.

پرونده اتهام این فرد که از وی با عنوان «نبیل.ب» یاد شده روز چهارشنبه گذشته در دادگاه کیفری شهر نانسی مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت وی به دلیل «تخلف» انجام شده به دو ماه حبس تعلیقی محکوم شد.

فرد یاد شده در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه به دفاع از خود پرداخت و توضیح داد که اقدام وی صرفا جنبه اطلاع‌رسانی داشته و به هیچ وجه قصد نداشته خشونت علیه پلیس را ترویج کند.

اقدام متهم در به اشتراک گذاشتن ویدیوی نحوه ساخت کوکتل مولوتف روز پازدهم آوریل توسط پلت‌فرم ملی «فاروس» PHAROS که به رصد محتوی و رفتارهای غیرقانونی در اینترنت اختصاص دارد، گزارش شده بود.

متهم پس از محکوم شدن توسط دادگاه به «تحریکِ بدون اثر به جرم، عمل مجرمانه از طریق ارتباط الکترونیکی و نیز اشتراک شیوه ساخت یک ابزار تخریبی» آزاد شد.

دادستانی شهر نانسی همچنین اعلام کرد که دادگاه علاوه بر صدور حکم مجازات تعلیقی، تجهیزات رایانه‌ای فرد متهم را نیز مصادره کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید