دو ماه حبس تعلیقی در فرانسه برای نشر ویدئوی ساخت کوکتل مولوتف

پرتاب کوکتل مولوتف توسط یک جلیقه زرد در فرانسه
پرتاب کوکتل مولوتف توسط یک جلیقه زرد در فرانسه Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرد متهم در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه به دفاع از خود پرداخت و توضیح داد که اقدام وی صرفا جنبه اطلاع‌رسانی داشته و به هیچ وجه قصد نداشته خشونت علیه پلیس را ترویج کند.

آگهی

فردی در فرانسه به دلیل اشتراک آموزش آنلاین نحوه ساخت کوکتل مولوتف به ۲ ماه حبس تعلیقی محکوم شد.

فرانسوا پِرن، دادستان عمومی شهر نانسی روز جمعه ضمن تایید این خبر گفت که متهم لینکی از یک ویدیو در خصوص نحوه ساخت کوکتل مولوتف را روی یک وبسایت متعلق به «جلیقه زردها» به اشتراک گذاشته است.

پرونده اتهام این فرد که از وی با عنوان «نبیل.ب» یاد شده روز چهارشنبه گذشته در دادگاه کیفری شهر نانسی مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت وی به دلیل «تخلف» انجام شده به دو ماه حبس تعلیقی محکوم شد.

فرد یاد شده در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه به دفاع از خود پرداخت و توضیح داد که اقدام وی صرفا جنبه اطلاع‌رسانی داشته و به هیچ وجه قصد نداشته خشونت علیه پلیس را ترویج کند.

اقدام متهم در به اشتراک گذاشتن ویدیوی نحوه ساخت کوکتل مولوتف روز پازدهم آوریل توسط پلت‌فرم ملی «فاروس» PHAROS که به رصد محتوی و رفتارهای غیرقانونی در اینترنت اختصاص دارد، گزارش شده بود.

متهم پس از محکوم شدن توسط دادگاه به «تحریکِ بدون اثر به جرم، عمل مجرمانه از طریق ارتباط الکترونیکی و نیز اشتراک شیوه ساخت یک ابزار تخریبی» آزاد شد.

دادستانی شهر نانسی همچنین اعلام کرد که دادگاه علاوه بر صدور حکم مجازات تعلیقی، تجهیزات رایانه‌ای فرد متهم را نیز مصادره کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دستگیری دست‌کم ۱۵ نفر در شمال پاریس در جریان اعتراضات جلیقه‌ زردهای فرانسه

درگیری پلیس فرانسه با جلیقه‌زرد‌ها و معترضان به قانون بازنشستگی

جلیقه‌زردها؛ نخستین محاکمه یک پلیس به اتهام اعمال خشونت عمدی